معاون وزیر بهداشت مطرح كرد؛

ثبت فشار خون ۲۱ میلیون ایرانی، سفارش به هموطنان بالای ۳۰ سال

ثبت فشار خون ۲۱ میلیون ایرانی، سفارش به هموطنان بالای ۳۰ سال عطر و تن: معاون بهداشت وزارت بهداشت، از ثبت فشار خون بیشتر از 21 میلیون نفر از هموطنان در طرح بسیج ملی كنترل فشار خون در كشور آگاهی داد.


به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، علیرضا رئیسی، اضافه كرد: از مجموع این تعداد، بیشتر از ۴۰۴ هزار نفر فشار خون خودرا در سامانه خوداظهاری فشار خون بسیج ملی كنترل فشار خون به نشانی salamat.gov.ir ثبت كردند. وی اظهار داشت: بیشتر از ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار مورد فشار خون هموطنان در ایستگاه های ثابت و سیار سنجش فشار خون در سراسر كشور ثبت شده است.

دبیر شورای راهبری بسیج ملی كنترل فشار خون اضافه كرد: از مجموع ثبت های انجام شده بیشتر از ۱۵ میلیون و ۱۰۰ هزار مورد در سامانه یكپارچه بهداشت (سیب) ثبت شده است.

رئیسی با اشاره به فعالیت گسترده ایستگاه های ثابت و سیار سنجش فشار خون در كشور اظهار داشت: تابحال ۱۳ هزار و ۷۵۱ ایستگاه ثابت و سیار در اقصی نقاط كشور به راه افتاده است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن سفارش به همه هموطنان دارای سن ۳۰ سال به بالا برای مراجعه به مراكز بهداشتی، درمانی و ایستگاه ها برای سنجش فشار خون گفت: تمامی مراكز جامع سلامت شهری و روستایی، پایگاه های سلامت، خانه های بهداشت و ایستگاه های ثابت و سیار در سراسر كشور تا روز شنبه ۱۵ تیر ماه آماده سنجش فشارخون هموطنان هستند.


منبع:

1398/04/09
01:14:24
5.0 / 5
4779
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه