محققان چینی می گویند؛

عدم تاثیر مكمل های كلسیم و ویتامین D بر كاهش خطر شكستگی استخوان

عدم تاثیر مكمل های كلسیم و ویتامین D بر كاهش خطر شكستگی استخوان عطر و تن: مطالعه جدید نشان داده است مصرف مكمل های ویتامین D و كلسیم از افراد مسن در مقابل شكستگی لگن و سایر مشكلات استخوانی محافظت نمی نماید.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، اغلب افراد به خاطر تامین مواد مغذی بدن شان انواع مكمل ها همچون ویتامین ها و كلسیم مصرف می كنند.
این مسئله به خصوص در میان افراد مسن كه برای تقویت سلامت استخوان ها و پیشگیری از شكستگی و سایر مشكلات استخوانی مكمل كلسیم مصرف می كنند، رواج دارد.
طبق مطالعات قبلی، دستورالعمل های عملی مصرف مكمل های كلسیم و ویتامین D را برای افراد مسن در جهت پیشگیری از شكستگی در افراد مبتلا به پوكی استخوان سفارش می كند.
به گفته محققان، مطالعات قبلی در مورد رابطه بین مكمل ها و خطر شكستگی به نتایج پیچیده ای رسیده اند.
این مطالعه توسط محققان بیمارستان تیانجین چین با ۵۱، ۱۴۵ شركت كننده بالا ۵۰ سال انجام شد.
شركت كنندگان بزرگسال در ۳۳ آزمایش بالینی از لحاظ مقایسه مصرف مكمل (كلسیم، ویتامین D یا هردو) و دارونما با عدم درمان و شكستگی های جدید به طورتصادفی اختصاص داده شدند.
طبق نتایج، مصرف مكمل ها با خطر كمتر شكستگی های جدید، بدون توجه به دوز مصرف، جنسیت بیمار، سابقه شكستگی، مصرف كلسیم در رژیم غذایی یا غلظت ویتامین D خون، مرتبط نبود.
به گفته محققان، یافته ها از مصرف روزمره مكمل های حاوی كلسیم، ویتامین D یا هر دو توسط افراد مسن به منظور پیشگیری از شكستگی حمایت نمی نماید.

1396/10/13
22:42:56
5.0 / 5
4750
تگهای خبر: ویتامین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه