واكنش انجمن نویسندگان به همخوانی دانش آموزان

واكنش انجمن نویسندگان به همخوانی دانش آموزان به گزارش عطر و تن انجمن نویسندگان كودك و نوجوان درباره ماجرای همخوانی های اخیر دانش آموزان در مدرسه ها و واكنش های متفاوت نسبت به آن بیانیه داد.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، متن بیانیه انجمن نویسندگان كودك و نوجوان به دنبال پخش فیلم های همخوانی دانش آموزان از آهنگ «ساسی مانكن» و واكنش های متفاوت نسبت به آن به شرح زیر است:

«فرزندان ما به شادی نیاز دارند

ماجرای اخیر همخوانی دانش آموزان در بعضی از مدارس، موجی از واكنش های مختلف را در جامعه و فضای مجازی بوجود آورده است؛ از واكنش های همدلانه تا پاسخ های پرخاشگرانه بعضی از مقام های مسئول، همچون وزیر محترم آموزش و پرورش.
چنین واكنش هایی گویای اهمیت چنین موضوعی است؛ موضوعی كه با عتاب و خطاب و تنبیه و اخراج دانش آموزان و معلمان و مدیران حل نمی گردد. آن گاه كه میراث بزرگ، زنده و كاربردی موسیقی ملی و بومی خویش را در نظام آموزشی نادیده می گیریم، در عمل به ابتذال خدمت می نماییم. لازم است نظام آموزشی ما موسیقی شناسان و جامعه شناسان را برای بهره گیری از گنجینه غنی موسیقی ایرانی در مدرسه ها فرابخواند. حذف موسیقی سالم و شادی بخش از نظام آموزشی، از مصادیق فقدان لطف و در نتیجه تولید خشونت است؛ خشونتی كه با سرچشمه های دیگری هم نسبت به بچه ها روا داشته می شود.
آیا همخوانی دانش آموزان در ورزش صبحگاهی و شادمانی دختران در برنامه های هنری، جرم به حساب می آید یا نیاز طبیعی دوران نوجوانی است؟ به رسمیت شناختن شادی و لذت بردن از فعالیت های هنری، ورزشی و علمی لازمه نشاط و طراوت مدارس است.
انجمن نویسندگان كودك و نوجوان ایران فراهم آوردن زمینه دسترسی كودكان و نوجوانان به انواع هنرهای زیبا - همچون موسیقی - را حق طبیعی و مدنی كودكان و نوجوانان این كهن دیار می داند. با كنار گذاشتن برخوردهای حذفی و غیرمنطقی، و با تدوین برنامه های فرهنگی و هنری شادی بخش، زمینه های پرورش دانش آموزانی بانشاط و امیدوار را فراهم سازیم.
انجمن نویسندگان كودك ونوجوان
اردیبهشت ۱۳۹۸»1398/02/23
14:54:32
5.0 / 5
5354
تگهای خبر: آموزش , فرهنگ , موسیقی , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه