در جمع خبرنگاران مطرح كرد:

توانمندسازی پرستاران مهم ترین گام برای جلوگیری از بیماری ها است

توانمندسازی پرستاران مهم ترین گام برای جلوگیری از بیماری ها است عطر و تن: معاون امور پرستاری وزارت بهداشت توانمندسازی پرستاران را مهم ترین گام برای جلوگیری از بیماری ها دانست و اظهار داشت: خود مراقبتی خانواده ها و آموزش به بیماران برای كاهش بازگشت ضروری می باشد.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، مریم حضرتی ظهر سه شنبه در حاشیه برگزاری كنگره ملی آموزش و توانمند سازی بیمار و خانواده كه برای اولین بار در استان گیلان برگزار می گردد در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: دانشگاه گیلان پیشرو و پیش قدم در آموزش به بیمار و خانواده است.
حضرتی با اشاره به افزایش جمعیت سالمندی و پیر شدن كشور و همین طور افزایش بیماری های غیر واگیر همانند فشار خون بالا، بی حركتی و عوارض ناشی از این بیماری ها بر لزوم توجه به حوزه آموزش بیشتر از گذشته تاكید كرد.
وی با اشاره به اینكه دبیرخانه كنگره آموزش به بیمار و خانواده در معاونت پرستاری وزارت بهداشت به وجود آمده است، اظهار داشت: این اولین همایش كنگره است كه توسط دانشگاه گیلان در شهرستان بندرانزلی برگزار شده كه نشان دهد توجه دانشگاه گیلان در امتداد آموزش به بیمار و خانواده است كه انتظار می رود تداوم داشته باشد.
حضرتی در ادامه با اشاره به اینكه این كنگره ملی در امتداد توانمند سازی پرستاران در امتداد آموزش به بیمار و خانواده تشكیل شده است، اضافه كرد: آموزش و توانمندسازی مردم برای مراقبت از خود مهم ترین هدف این كنگره است.
وی به حضور پرستاران از سراسر كشور در این كنگره باز اشاره و بیان كرد: مهم ترین قدم برای جلوگیری از بیماری ها، توانمند سازی این قشر برای آموزش به مردم است.
معاون امور پرستاری وزارت بهداشت با تاكید بر ضرورت كاهش هزینه های درمان و توجه جدی به پیشگیری پیش از درمان با آموزش و توانمند سازی پرستاران، اشاره كرد: خود مراقبتی خانواده ها و آموزش به بیماران برای كاهش بازگشت مجدد بیماران به مراكز درمانی لزوم دارد.
وی پرستاران را محور اصلی سلامت در كشور دانست و اضافه كرد: تغییر در آگاهی و نگرش بیمار برای افزایش خود مراقبتی و جلوگیری از عوارض بالقوه و همین طور مدیریت سالخوردگی اهمیت دارد.


منبع:

1398/02/11
13:42:58
5.0 / 5
4914
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه