چند پیشنهاد برای كتاب خوانی

چند پیشنهاد برای كتاب خوانی عطر و تن: نویسندگان و اهالی ادبیات از كتاب هایی كه خوانده اند و مورد پسندشان بوده است، می گویند.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، سالانه از طرف نشرهای بزرگ و كوچك هزاران كتاب تألیف و ترجمه خودشان را به بازار كتاب می رسانند، اما از میان آنها تعدادی مورد توجه مخاطبان قرار می گیرند و برای مطالعه پیشنهاد می شوند.
رضا امیرخانی از «گاه ناچیزی مرگ» (رمان درباره زندگانی محیی الدین ابن عربی) نوشته محمدحسن علوان با ترجمه امیرحسین الهیاری (نشر مولی) بعنوان كتابی كه بتازگی خوانده و مورد پسندش بوده است، نام می برد.


لیلی گلستان باز می گوید كه «هرس» نوشته نسیم مرعشی، «سرخ سفید» نوشته مهدی یزدانی خرم و «دود» نوشته حسین سناپور (هر سه منتشرشده توسط نشر چشمه) كتاب های فارسی و «علیه تفسیر» نوشته سوزان سانتاگ كتاب غیرفارسی خوبی بوده كه بتازگی خوانده است.


پیمان خاكسار هم می گوید كه بیشتر كتاب های ترجمه نشده غیرفارسی می خواند اما از كتاب «سفر به انتهای شب» نوشته لویی فردینان سلین و آثار داستایوفسكی و چخوف بعنوان كتاب های مورد پسندش نام می برد.


علی اصغر حداد از كتاب «ایوب» به عنوان كتاب خوبی كه مشغول خواندش است، نام می برد. او درباره این اثر می گوید: این كتاب ترجمه قاسم هاشمی نژاد است كه صور مختلف داستان «ایوب» را از متون قدیمی ترجمه كرده است. كتاب بسیار خوبی است. ترجمه های منوچهر بدیعی هم كتاب های خوب و خواندنی ای هستند.


محمد دهقانی از «زمان بازیافته» یا «خاطرات سیاسی بهمن بازرگانی» (نشر اختران) و «روزها در راه» نوشته شاهرخ مسكوب (نشر خاوران) بعنوان كتاب های خوبی كه اخیراً خوانده است نام می برد و می گوید كه ترجمه های رضا رضایی و عبدالله كوثری را هم معمولاً می خواند و بعضاً متن هایی هم برای آنها می نویسد.


مهشید میرمعزی كتاب های «رهش» نوشته رضا امیرخانی، «پیاده»، «آن مادران و این دختران» و «مارون» از بلقیس سلیمانی، «طریق بسمل شدن» نوشته محمود دولت آبادی و باز «جستارهایی در باب عشق» نوشته آلن دوباتن با ترجمه گلی امامی را برای خواندن به مخاطبان پیشنهاد می دهد.

حسین سناپور هم برای كسانی كه به كارهای جدی تر و به اصطلاح نخبه پسند داستانی علاقه مند هستند و این نوع داستان ها را دنبال می كنند و می خوانند، رمان «بند محكومین» نوشته پیمان خانجانی را پیشنهاد می دهد و برای مخاطبان شعر هم دو كتاب جدید از شاعرانی كه كارهای شان را دوست دارد و اخیرا انتشار یافته اند، یعنی «پشیمانم كن»، مجموعه شعرهای عباس صفاری و «سه گانه ی خاورمیانه» از گروس عبدالملكیان. او برای علاقه مندان به تحلیل رمان و داستان هم «نظریه و نقد ادبی» از دكتر حسین پاینده، و همین طور «آغازكننده گان رمان مدرن ایران» را كه كتابی از خودش است معرفی می كند.1398/01/19
14:34:12
5.0 / 5
4935
تگهای خبر: ادبیات , سفر , كتاب , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه