جایزه نوبل ادبیات امسال ۲ برنده دارد

جایزه نوبل ادبیات امسال ۲ برنده دارد عطر و تن: آكادمی سوئدی جایزه نوبل ادبیات سپس آن كه بهتان های رسوایی جنسی مطرح شده آن ها را ناچار به لغو مراسم سال قبل كرد، پاییز امسال برنده های جایزه سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ را همزمان مشخص می كند.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، اهدای جایزه نوبل ادبیات سال قبل برای نخستین بار سپس ۷۰ سال درحالی لغو شد كه بهتان های رسوایی جنسی همسر یكی از اعضای سابق این آكادمی خبرساز شد.
آكادمی سوئدی كه مسئولیت اهدای جایزه نوبل ادبیات را به عهده دارد روز سه شنبه طی اطلاعیه ای اعلام نمود: « اقداماتی كه تابحال اتخاذ شده به منظور ایجاد فرصت های خوبی برای بازگرداندن اعتماد دوباره به این آكادمی صورت گرفته است.»
بزرگترین تغییر ایجادشده در جایزه نوبل انتصاب پنج نفر از اعضای مستقل این آكادمی است كه مقرر است برای چند سال آینده در انتخاب برنده جایزه نوبل ادبیات این آكادمی را یاری كنند.
چگونگی انتخاب برنده مدت زیادی است كه همچون یك راز باقی مانده و تنها مشخص است كه از بین ۲۰۰ نامزد كه در ماه فوریه مورد بررسی قرار می گیرند و اعلام نامزدهای نهایی در ماه «می»، پنج نویسنده فینالیست در تابستان مورد بررسی قرار می گیرند.
در جریان این رویداد، آكادمی سوئدی با استعفای برخی از اعضا مواجه گردید و در ادامه افراد دیگری جایگزین این تعداد شدند.
آكادمی نوبل همین طور اعلام نمود به هیچ عنوان اشخاصی را كه دارای پیشینه كیفری و یا ناهنجاری اخلاقی هستند بعنوان اعضای آكادمی نمی پذیرد و با اصلاحات انجام شده و اصلاحات در دست اجرا، این آكادمی نه تنها اتفاق های گذشته را پشت سر می گذارد بلكه در آینده عملكرد بهتری باز خواهد داشت.
«كازوئو ایشی گورو» نویسنده انگلیسی ژاپنی تبار كه رمان های «بازمانده روز» و «هرگز رهایم مكن»از آثار شناخته شده او هستند، آخرین نویسنده ای بود كه در سال ۲۰۱۷ موفق به كسب این جایزه شد.
سال گذشته جایزه جایگزین نوبل ادبیات به دنبال برگزار نشدن جایزه اصلی به «ماریز كُنده» نویسنده فرانسوی رسید.1397/12/16
13:28:21
5.0 / 5
4591
تگهای خبر: ادبیات , جایزه , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه