نتایج جدید پژوهشی نشان می دهد؛

ارتباط از دست دادن شنوایی و زوال عقل

ارتباط از دست دادن شنوایی و زوال عقل عطر و تن: پیش بینی زوال عقل دشوار است، اما طبق نتایج یك مطالعه جدید، از دست دادن شنوایی می تواند نشانه ریسك بالا این مشكل باشد.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، محققان بیمارستان بریگام بوستون آمریكا در مطالعه ای هشت ساله به رابطه بین از دست دادن شنوایی و زوال عقل پی بردند.
دكتر «شارون كورهان»، سرپرس تیم تحقیق، در این باره می گوید: «یافته های ما نشان داده است از دست دادن شنوایی با شروع مشكلات شناختی ذهنی مرتبط می باشد كه امكان دارد نشانه مرحله اولیه تغییرات در عملكرد روانی باشد.»
وی در ادامه اضافه كرد: «هیچ درمانی برای بیماری زوال عقل وجود ندارد، و درمان های موثر برای جلوگیری از روند پیشروی این بیماری باز اندك است. از اینرو این یافته ها به شناسایی افراد در معرض خطر بالاتر كمك می نماید.»
این مطالعه شامل بیشتر از ۱۰ هزار مرد ۶۲ سال به بالا بود كه در سال های ۲۰۰۸، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ در مورد عملكرد ذهنی شان از آنها سوال شده بود.
محققان دریافتند در مقایسه با افراد بدون مشكل شنوایی، ریسك زوال عقل در میان مردان با میزان كم شنوایی خفیف ۳۰ درصد، در میان مردان با میزان متوسط كم شنوایی ۴۲ درصد و در میان مردان مبتلا به كم شنوایی حاد كه البته بدون وسایل كمك شنوایی بودند هم ۵۲ درصد بیشتر بود.
اما در میان مردان گرفتار كم شنوایی حاد كه دارای وسایل كمك شنوایی نظیر سمك باز بودند ریسك زوال عقل ۳۷ درصد بود.
محققان اذعان می كنند هنوز وجود این رابطه نامشخص است كه نیاز به مطالعات بیشتر در این زمینه است.

1397/11/27
14:33:40
5.0 / 5
4698
تگهای خبر: بیمار , بیماری , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه