مزایده نامه تشكر دكتر زیوس

مزایده نامه تشكر دكتر زیوس به گزارش عطر و تن نامه تشكر «دكتر زیوس» به همكلاسی اش، كسی كه جلو سوزانده شدن نخستین كتاب كودك این نویسنده را گرفت، در همین هفته به مزایده گذاشته خواهد شد.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، «دكتر زیوس» كه نام واقعی «تئودور زیوس گایزل» بود یك تصویرساز تبلیغاتی بود كه نخستین كتاب داستان كودك خویش را در سال ۱۹۳۶ با نام «فكرش را بكن این چیزها را در خیابان مالبری دیدم» منتشر نمود. این كتاب پیش از این كه توسط « مایك مك كلینتاك» پذیرفته شود، بارها توسط ناشران متفاوت رد شده بود.
در نامه ای كه «دكتر زیوس» برای همكلاسی اش می نویسد این طور بیان شده است: "تو مرا در حالی در خیابان «مدیسون» نجات دادی كه كه قصد داشتم نسخه دست نویس كتابم را به این علت كه كسی حاضر به خریداری آن نبود، بسوزانم و تو نه تنها به من آموختی كه چطور اجزای داستان «خیابان مالبری» را به درستی گرد هم بیاورم بلكه پس از آن كه پا به پای من عرق ریختی و بهترین اطلاعات ممكن در زمینه كتاب را به من دادی، حتی كتاب هایم را به خیابان بردی و فروختی!"
این نامه متعلق به سال ۱۹۵۷ كه برای «مك كلینتاك» نوشته شده بود، به همراه دو نامه دیگر و دو صفحه از تصویرگری های « زیوس» در ۳۱ ژانویه با قیمت پایه ۳۵۰۰ دلار به مزایده گذاشته خواهد شد.
از مهمترین آثار «دكتر زیوس» می توان به «تخم مرغ های سبز و گوشت»، «گربه كلاه به سر»، «یك ماهی دو ماهی ماهی قرمز ماهی آبی»، «هورتون تخم می گذارد، هورتون صدایی می شنود» و «چطور گرینچ كریسمس را دزدید» اشاره نمود.
كتاب «گربه كلاه به سر» به ۱۰ زبان ترجمه شده و تا كنون بیشتر از ۱۰ میلیون نسخه فروش داشته است. این نویسنده جایزه «پولیتزر» را در سال ۱۹۸۴ به دست آورد و در سال ۱۹۹۱ دارفانی را وداع گفت. كتابخانه مركزی دانشگاه كالیفرنیا در سن دیه گو به افتخار او نام گذاری شده است و زادروز او را «روز ملی خواندن» در سراسر آمریكا نامیده اند.1397/11/10
23:57:23
5.0 / 5
4433
تگهای خبر: جایزه , فروش , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه