كاربرد لیزر در درمان افسردگی برای نخستین بار در جهان

كاربرد لیزر در درمان افسردگی برای نخستین بار در جهان عطر و تن: عضو هیئت علمی انجمن پزشكی لیزر ایران اظهار داشت: مطالعات ما در كاربرد لیزر طب سوزنی همراه با روان درمانی كوتاه مدت پویشی در افسردگی بالینی برای نخستین بار در جهان مطرح شده است.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، دكتر آریستا شجاع الدین در حاشیه یازدهمین كنگره لیزر پزشكی ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: لیزر تقریبا در تمام شاخه های علوم پزشكی كاربرد دارد. ما بر روی لیزرهای كم توان درمانی مطالعات زیادی انجام داده ایم. یكی از موانع در مورد مشكلات لیزرهای تراپی یا لیزرهای كم توان، نام كم توان آن است. كه مردم نگاه خوبی نسبت به آن ندارند.
وی اضافه كرد: لیزرتراپی یا لیزرهای كم توان در درمان های نورولوژیك، سایكولوژیك و در اختلالات خواب و افسردگی كاربرد دارد.
عضو هیئت علمی انجمن پزشكی لیزر ایران تصریح كرد: طبق تأییدیه who، طب سوزنی را هم می توان با لیزر انجام داد كه در درمان افسردگی ها هم همراه با دارودرمانی استفاده می گردد.
شجاع الدین ادامه داد: روانكاوی می تواند تأثیر زیادی در درمان افسردگی داشته باشد. برای درمان افسردگی و بیماری های روحی، درمان های مختلفی را عرضه می دهند كه لیزر هم یكی از این روشهاست. یكی از این روش ها روانكاوی به همراه لیزر در طب سوزنی است. این دو درمان برای اختلالات روحی استفاده می گردد كه از سه سال پیش برای نخستین بار در جهان عنوان شد.
وی تاكید كرد: كاربرد لیزر طب سوزنی همراه با روان درمانی كوتاه مدت پویشی در افسردگی بالینی برای نخستین بار در جهان مطرح شده است.
عضو هیئت علمی انجمن پزشكی لیزر ایران اظهار داشت: اضطراب و افسردگی بسیار شایع است و همه می خواهند كه در این زمینه فعالیت هایی داشته باشند. لیزر به تنهایی نمی تواند در درمان همه چیز موثر باشد.
شجاع الدین تصریح كرد: طب سوزنی سالهاست كه در دنیا مطرح است و بعنوان مكمل طب رایج از آن نام برده می گردد یعنی از هر دو طب در كنار هم استفاده گردد.
وی اضافه كرد: در مطالعه ای درباره مقایسه ۴ روش درمانی ورزش، رژیم درمانی، لیزر طب سوزنی و لیزر انجام شده است. در این مطالعه افراد را به چهار دسته تقسیم كردیم برای درمان تعدادی از آنها را از ورزش استفاده كردیم، دسته دوم را رژیم غذایی، دسته سوم را لیزر طب سوزنی و دسته چهارم را لیزر قرار دادیم و نتایج این مطالعه به نفع لیزر بوده است.
عضو هیئت علمی انجمن پزشكی لیزر ایران ادامه داد: افرادی كه از سوزن و یا عفونت می ترسند، می توانند از لیزر استفاده كنند.

1396/10/08
21:26:59
5.0 / 5
5261
تگهای خبر: پزشك , درمان , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه