مشكل بی جایی انجمن نویسندگان سپس ۲۱ سال

مشكل بی جایی انجمن نویسندگان سپس ۲۱ سال عطر و تن: در جشن سالگرد تأسیس انجمن نویسندگان كودك و نوجوان بار دیگر سوژه بی جایی این تشكل غیردولتی مورد تاكید دست اندركاران آن قرار گرفت.به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، جشن بیست و یكمین سالگرد تأسیس انجمن نویسندگان كودك و نوجوان همراه با نكوداشت جعفر ابراهیمی، شاعر و نویسنده كودكان و نوجوانان و شب یلدا با تأخیری چندروزه سه شنبه (۱۱ دی ماه) برگزار گردید.

در این مراسم فریدون عموزاده خلیلی - رییس هیئت مدیره این تشكل غیردولتی - اظهار نمود: ما ۲۰ سال است كه در این فضا بوده ایم، اما امكان دارد هر لحظه از شهرداری بیایند و بخواهند این جا را بگیرند، این در شرایطی است كه شهرداری باید نهادهای مدنی را تقویت كند؛ نهادی كه طی ۲۱ پارسال بانی جشنواره های مختلفی بوده است و امروز به خود می بالد كه توانسته نكوداشت مرد دیگری از این دیار را برگزار كند.

او سپس اشاره كرد: از این كه ناچار شدیم در جای كوچكی مانند انجمن نویسندگان كودك و نوجوان نكوداشت فردی همچون جعفر ابراهیمی را برگزار نماییم هم خوشحال هستیم و هم اندوهگین؛ چرا برای چنین افرادی در چنین فضاهایی نكوداشت برگزار شود؟ با این وجود این افراد با سادگی و صداقت خود آمده اند تا مراسم جشن و تقدیری را برای شما كه سایه تان سال هاست بر سر كودكان این مرز و بوم است، داشته باشند.

در ادامه مراسم الهام فخاری - عضو شورای اسلامی شهر تهران - اظهار داشت: یكی از برنامه هایی كه ما درصدد تامین آن هستیم، راه اندازی «خانه كودك ایران» در شهرهای دوستدار كودك است. می توان برای این منظور بعضی از خانه های میراث فرهنگی را مد نظر قرار داد. البته این فعلا یك ایده شخصی است اما می توان روی آن كار كرد.

او اضافه كرد: بزرگداشت شخصی همچون جعفر ابراهیمی را می توان در پنج نقطه شهر تهران با عنایت به این كه او از نویسندگان مطرح این شهر است، در پارك ها و فرهنگسرا اجرا كرد. اگر مقرر است كسی به داد تهران برسد بچه ها و دوستداران آنها هستند و این برنامه می تواند به صورت فصلی اجرا شود.

سپس اسدالله شعبانی - شاعر كودكان و نوجوانان - در این مراسم اظهار نمود: امروز سالگرد میلاد مسیح (ع) است و ما این روز را به همه مردم دنیا شادباش می گوییم. من به شدت مخالف نگاه تفكیكی و تبعیض گرایی در جامعه هستم. باید به دور از جنگ و در كمال صلح برای شادی همه مردم در همه نقاط جهان آرزو كرد.

او درباره جعفر ابراهیمی باز اظهار داشت: من و جعفر ۲۵ سال تمام با هم بودیم و خیلی از كارها و ارزش های مان مشابه همدیگر است. ما برای ساختن دنیای رنگارنگ تلاش نموده ایم. سلوك روحی ابراهیمی موضوعی است كه می تواند الگو باشد. جعفر ابراهیمی فردی است كه خود خود خودش است. بسیاری مصلحتی به دنیا نگاه می كنند و اصرار دارند پیراهن امیر را نگه دارند، اما او همیشه خودش بوده است و این موضوعی قابل تقدیر است.

شعبانی اضافه كرد: ابراهیمی را می توان با كارهایش شناخت. او قانع، ساده و راحت است و حس عاطفی شدید را می توان در آثار او دید؛ بااینكه نقاط ضعفی هم دارد. همچون وقتی واژه كم می آورد یك شادمانه وسط كارهایش قرار می دهد و همین طور از ضمیر «من» استفاده زیادی می كند. به هر حال او شاعری است كه شعرهای زیادی را سروده و همه شعرهایش دلنشین است.

جعفر ابراهیمی هم در این مراسم اظهار داشت: ۲۱ سال از تاسیس انجمن نویسندگان كودك و نوجوان گذشت. نسل ما كه شروع كننده ادبیات كودك و نوجوان بود امروز رو به پیری است، اما پس از ۲۱ سال تلاش این انجمن، افرادی همچون من و انجمن ما همچنان دغدغه جا دارد. رویای من و هم نسلانم این است كه روزی كسی خواهد آمد كه همه چیز را درست می كند، همانطور كه فروغ فرخزاد می گفت.

این شاعر اشاره كرد: ان شاء الله در سال های آتی خبرهای خوبی پیش روی انجمن باشد و جایی داشته باشد كه بتواند بر آن تابلویی نصب كند كه همگان بتوانند آنرا ببینند.

در اختتام این مراسم جوایزی به این شاعر و نویسنده كودك و نوجوان اهدا شد.
1397/10/13
13:57:48
5.0 / 5
4459
تگهای خبر: ادبیات , جشن , جشنواره , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه