شهریار بزرگمهر عنوان كرد

سرمایه گذاری ناشران روی سلبریتی ها و مجازی ها

سرمایه گذاری ناشران روی سلبریتی ها و مجازی ها به گزارش عطر و تن شهریار بزرگمهر درباره وضعیت نشر كتاب های شعر می گوید: روی كتاب های شعر سرمایه گذاری كم تری صورت می گیرد و ناشران بیشتر روی افرادی سرمایه گذاری می كنند كه همان چهره های پرمخاطب فضای مجازی یا سلبریتی هایی هستند كه كتاب دارند و فروش احتمالی كتاب آنها میزان بالایی دارد.شاعر مجموعه «نامه هایی از كازابلانكا» كه در چهارمین جایزه شعر «احمد شاملو» شایسته تقدیر شناخته شد، در گفت وگو با ایسنا، با بیان این كه اوضاع مخاطبان شعر خوب نیست، اظهار نمود: از یك طرف در فضای مجازی، كسانی كه جایگاهی در ادبیات و شعر جدی ندارند و آن چیزهایی كه می نویسند اصلا شعر محسوب نمی گردد، مخاطبان زیادی پیدا كرده اند. مردم هم انگار دیگر حوصله زیادی ندارند و دوست دارند همه چیز برای شان سهل الوصول باشد. همین سبب می گردد این افراد مخاطبان بیشتری در فضای مجازی داشته باشند. هرچند هنوز هم در فضای غیرمجازی وضعیت متفاوت می باشد. البته كه شاعر اگر به دنبال ادبیات باشد و ادبیات برایش مهم باشد راه خودش را می رود.
او در ادامه درباره افرادی كه واقعا شاعر نیستند اما مخاطبان زیادی در این حوزه پیدا كرده اند، اظهار داشت: یك قسمت از آنها سلبریتی هایی هستند كه از بخش های مختلف وارد شعر شده اند و چون مخاطب دارند به خودشان اجازه می دهند كه هر كدام یك دفتر شعر داشته باشند و برای خودشان بنویسند و از این كه مخاطب دارند استفاده می نمایند. ناشران هم چون به سود خودشان فكر می كند، آثار آنها را به راحتی منتشر می كنند.
بزرگمهر به آدم هایی كه سر جای خودشان نیستند، بعنوان آسیبی متوجه شعر امروز اشاره نمود و اضافه كرد: این افراد به صورت كیفی بررسی نمی شوند؛ مگر همین جشنواره هایی كه به صورت خصوصی وجود دارند این بررسی را انجام دهند؛ این بررسی هم هرچند كه خوب است اما كافی نیست. در همه جای دنیا پرداختن به هنر، چون زمان و انرژی زیادی می گیرد پرارزش است و برایش ارزش قائل هستند، اما در كشور ما این مورد در حال كم رنگ شدن است.
این شاعر همینطور درباره مجموعه شعر خود اظهار داشت: این كتاب شامل حدودا ۵۰ شعر و شعرهایی است كه فضاهای مختلفی دارند، اما به صورت كلی خود من دغدغه های اجتماعی و فلسفی زیادی دارم كه در بین آنها هم این دغدغه ها پررنگ است.1397/09/26
14:49:40
5.0 / 5
4741
تگهای خبر: ادبیات , جایزه , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه