محققان عنوان می كنند؛

تقویت سیستم ایمنی به كمك سیستم احساسات

تقویت سیستم ایمنی به كمك سیستم احساسات به گزارش عطر و تن طبق نتایج تحقیقات، نوجوانانی كه مایل به سركوب هیجانات یا استرس شان هستند، این مسئله در آینده بر میزان ایمنی بدن شان تاثیر می گذارد.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، محققان دانشگاه پنسیلوانیا در این مطالعه دریافتند سركوب و ممانعت از ابراز احساسات و هیجانات در واكنش به عوامل استرس زا بر فرآیندهای گوناگون متابولیكی و سیستم ایمنی بدن تاثیر می گذارند.
آنها دریافتند نوجوانانی كه احساسات شان را سركوب می كردند سلول های ایمنی شان در زمان قرارگیری در معرض محرك های باكتریایی در لابراتوار، حتی در حضور سیگنال های ضدالتهابی، گرفتار التهاب بیشتری شدند.
بالعكس، افرادی كه از بازیابی شناختی استفاده كردند دارای معیارهای متابولیكی بهتر نظیر فشارخون و نسبت اندازه دور كمر به باسن بودند.
«امیلی جونز»، عضو تیم تحقیق، در این باره می گوید: «نتایج می تواند از این نظریه دفاع كند كه بازبینی مجدد یك موقعیت در طول استرس می تواند سودمند باشد.»
وی در ادامه می افزاید: «به عنوان مثال در مواقع استرس، می توان با فكركردن به آن بعنوان یك چالش یا موقعیت، آن شرایط بد را باردیگر بازسازی نمود.»
در این مطالعه، تیم تحقق ۲۶۱ نوجوان در رده سنی ۱۳ تا ۱۶ سال را بررسی كردند.
 

1397/09/25
15:24:29
5.0 / 5
4830
تگهای خبر: احساسات , استرس , هیجان , احساس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه