معاون ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز عنوان كرد؛

۳ میلیارد دلار كالای قاچاق و تقلب در بازار سلامت

۳ میلیارد دلار كالای قاچاق و تقلب در بازار سلامت به گزارش عطر و تن معاون پیشگیری و كاهش تقاضای ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز سهم بازار سلامت از كالاهای قاچاق و تقلبی را بیشتر از ۳ میلیارد دلار اعلام نمود.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، عبدالله هندیانی بامداد دوشنبه در كارگاه آموزشی مبارزه با قاچاق كالاهای سلامت محور اظهار داشت: كالاهای سلامت محور از دو جنبه اقتصادی و سلامت جامعه از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. از همین رو نگاه فراقوه ای می طلبد كه در مبارزه با كالاهای قاچاق و تقلبی در بازار سلامت وجود داشته باشد.
وی با اشاره به قانون سال ۹۲ مبارزه با قاچاق كالا و ارز كه مورد اصلاح قرار گرفته است، اضافه كرد: هم اكنون ۲۰ ماده اصلاحیه این قانون تصویب شده تا بتوان خلاء هایی كه از سال ۹۲ در قانون مبارزه با قاچاق كالا و ارز وجود داشته است، رفع نماییم.
هندیانی با اشاره به گستردگی وسیع كالاهای مصرفی در حوزه سلامت تصریح كرد: لازم است كالاهای سلامت محور به صورت ویژه توسط همه بخش های كشور مورد ارزیابی قرار گیرد. ما نیازمند نگاه جامع نگر و ملی به موضوعات در رابطه با حوزه سلامت هستیم.
معاون ستاد مركزی مبارزه با قاچاق كالا و ارز با بیان این مطلب كه بخش مهمی از وضعیت جامعه متوجه كالاهای سلامت محور است، تصریح كرد: ما در جنگ مدرن مالی هستیم و استكبار با تمام توان و قوا تحریم های ظالمانه ای را بر كشور ما تحمیل كرده است.
وی از سازمان غذا و دارو خواست در انجام ماموریت ها با عنایت به شرایط موجود كشور بازبینی انجام دهد.
هندیانی در ادامه به آمار كالاهای سلامت محور قاچاق و تقلبی اشاره نمود و اظهار داشت: حذف این كالاها بیشتر از ۳ میلیارد دلار است به صورتی كه ۲۵ درصد از مجموع اقتصاد پنهان مربوط به حوزه كالاهای سلامت محور است.
وی با بیان اینكه عرضه آمار كالاهای قاچاق و تقلبی وظیفه ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز است، اضافه كرد: ۶۰ درصد فرآورده های بهداشتی و آرایشی كه ۱.۶ میلیارد دلار می گردد و همینطور ۱۸ درصد محصولات غذایی، ۶ درصد ملزومات و تجهیزات پزشكی و ۲ درصد دارو شامل این ۳ میلیارد دلار كالای قاچاق و تقلبی در حوزه سلامت می گردد.
به گفته معاون ستاد مركزی مبارزه با قاچاق كالا و ارز: اولویت اول ما پیشگیری است. از همین رو لازم است سازمان غذا و دارو هم زنجیره ای از فرآیندهای تسهیل شده در زمینه ورود كالاهای سلامت محور را فراهم آورد.

1397/09/20
14:07:11
5.0 / 5
4902
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , تجهیزات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه