سوئیس میزبان علاقه مندان فرهنگ ادبیات و فرهنگ ایران

سوئیس میزبان علاقه مندان فرهنگ ادبیات و فرهنگ ایران عطر و تن: نشست های ادبی و ایران شناسی در قالب هفته ادبیات و فرهنگ ایران در سه شهر لوزان، نیون و ژنو برگزار گردید.


افشین شحنه تبار مدیر انتشارات «شمع و مه» با بیان این خبر به ایسنا اظهار داشت: این نشست ها با همكاری این انتشارات با دو دانشگاه EPFL و Popular university لوزان سوئیس با حضور بیشتر از ۳۵۰ نفر از علاقه مندان به ادبیات و فرهنگ ایرانی در چهار شب برگزار گردید.
او اضافه كرد: همین طور پروفسور پاتریك رینگنبرگ محقق و ایران شناس سوئیسی به معرفی تاریخ ایران و نقش سلسله های مختلف در معماری و ادبیات ایرانی پرداخت. همین طور چند مراسم رونمایی برای كتابهای «نقش آرایه ها در هنر ایرانی»، «گنبد های ایرانی»، «معماری حرم مشهد»، «معماری پارسی» و «سفرنامه مشهد» كه همگی در طول هفت سال توسط انتشارات شمع و مه به چاپ رسیده اند، برگزار گردید.
این ناشر در ادامه اظهار نمود: برگزاری این گونه نشست های تخصصی دانشگاهی از سه سال پیش توسط انتشارات «شمع و مه» در كشورهای آمریكا، انگلیس، لهستان، فرانسه، هند و سوئیس شروع شده و ادامه خواهد داشت.
شحنه تبار در توضیحی اظهار داشت: شناخت افراد غیر ایرانی در بیرون از كشور از نویسنده ایرانی راهی جز حضور شهر به شهر و كشور به كشور در كنار خود نویسندگان نیست. ناشناخته ماندن ادبیات ایران در بیرون از مرزها كار را برای ناشران ایرانی بسیار دشوار می كند. این در كنار آن معضل ستاندن ویزا برای همراهان و هزینه های بی نهایت سنگین این گونه سفرها نیازمند حمایت صنایع و دولت از ناشران است.
او بیان كرد: مقرر است انتشارات شمع و مه تا آخر سال جاری یك برنامه در دانشگاه SOAS لندن و كمبریج در انگلستان و باز مراسمی برای رونمایی از نسخه هفت جلدی شاهنامه به زبان اسپانیایی به ترجمه دكتر بئاتریس سالاس در دانشگاه های بارسلون اسپانیا و مكزیكو سیتی داشته باشد.
به گفته شحنه تبار، دو كتاب «حرم مشهد» و «نقش آرایه ها در هنر ایرانی» با حمایت بانك رفاه كارگران به چاپ رسیده است.
1397/09/17
15:09:49
5.0 / 5
4880
تگهای خبر: ادبیات , سفر , شمع , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه