آغاز داوری جام باشگاه های كتابخوانی كودك و نوجوان

آغاز داوری جام باشگاه های كتابخوانی كودك و نوجوان عطر و تن: داوری جام باشگاه های كتابخوانی كودك و نوجوان در دبیرخانه این جام شروع شد.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا بر مبنای خبر رسیده، ابراهیم حیدری، معاون دفتر مطالعات فرهنگی و كتاب خوانی و دبیر اجرایی دومین دوره‌ی جام باشگاه های كتابخوانی، با بیان این مطلب اظهار داشت: «پس از انجام فرایند اجرایی جام باشگاه ها، همزمان با هفته‌ی كتاب جمهوری اسلامی، مراسم اختتامیه‌ی این جام در ۱۰۰ شهر و روستا برگزار و از برگزیدگان به صورت جداگانه تقدیر گردید. از هر شهر یا روستا، ۳ تا ۵ اثر در بخش های رقابتی جام باشگاه ها به دبیرخانه‌ی مركزی معرفی شدند. هم اكنون هم در حال داوری آثار رسیده به دبیرخانه‌ی جام باشگاه ها هستیم. »
او درباره ی چرایی داوری و برگزاری مراسم داوری جداگانه در شهرها و روستاهای شركت كننده در جام اظهار داشت: «به دلیل ضرورت تولید فضای شورانگیز كتاب خوانی در شهرها و روستاهای شركت كننده و همینطور راه اندازی كاروان های تبلیغاتی با حضور بچه ها و با هدف انگیزش شور و وجد فرهنگی در سراسر كشور، داوری ۵هزار باشگاه با بیش از ۶۰هزار نفر عضو، به طور جداگانه برگزار گردید. این داوری ها شهر به شهر و روستا به روستا انجام شد و استانی نبود. گزارش های دریافتی از مراسم اختتامیه‌ی ۱۰۰ شهر و روستا هم نشان داده است كه علاوه بر لایه های مختلف جامعه، مسئولان شهری و روستایی هم با این رویداد بزرگ فرهنگی همراهی و از آن استقبال كرده اند. »
حیدری اضافه كرد: «بررسی های اولیه نشان داده است كه آثار رسیده به دبیرخانه‌ی جام باشگاه ها، هم از نظر كمّی و هم از نظر كیفی نسبت به سال قبل رشد یافته و جام باشگاه ها توانسته است به‎عنوان یك رویداد فرهنگی، رقابت موثری را در میان آحاد جامعه، بخصوص خانواده ها تولید كند. »
او اظهار نمود: «مراسم اختتامیه‌ی دومین دوره‌ی جام باشگاههای كتابخوانی، ۲۱ دی ماه با حضور مسئولان وزارتخانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش و برگزیدگان و مربیان جام باشگاهها در تهران برگزار می شود. »1396/09/23
12:39:11
5.0 / 5
4926
تگهای خبر: فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه