نشست خبری سخنگوی وزارت بهداشت؛

وجود بیمارستان های پلاسكویی در تهران مشكل ساز می گردد

وجود بیمارستان های پلاسكویی در تهران مشكل ساز می گردد عطر و تن: سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به زلزله اخیر در كشور اظهار داشت: متأسفانه در تهران تعداد بیمارستانهایی شبیه پلاسكو كم نیستند كه می توانند در زمان زلزله مشكل ساز شوند.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، ایرج حریرچی روز دوشنبه در نشست خبری تصریح كرد: مبحث ایمنی بیمارستان ها بعد از زلزله كرمانشاه مورد بررسی قرار گرفت كه این بررسی ها نشان داده است در سال ۸۶، ۷۳ درصد تخت های بیمارستانی در بخش دولتی و دانشگاهی فرسوده و فاقد ارزش بهسازی لرزه ای بوده اند.
وی با بیان اینكه در سال ۹۵ تخت های فرسوده از ۷۳ درصد به ۴۵ درصد كاهش یافته اضافه كرد: متأسفانه هنوز نصف تخت های بیمارستانی در بخش دولتی و دانشگاهی فرسوده است.
به گفته حریرچی پیش بینی شده تا سال ۹۹ میزان تخت های فرسوده از ۴۵ درصد به ۳۰ درصد افزایش یابد.
سخنگوی وزارت بهداشت خاطرنشان كرد: دو راه برای نوسازی تخت های بیمارستانی وجود دارد. نخست جایگزینی تخت های فرسوده و دوم احداث تخت های جدید است.
حریرچی تصریح كرد: نیمی از بیمارستان های ما هزینه ای كه برای بازسازی آنجا انجام می گردد عاقلانه نیست براین اساس در دولت تدبیر و امید ۲۴ هزار تخت به تعداد تخت های بیمارستانی كشور افزوده شد.
وی اضافه كرد: به رغم اینكه ۴۵ درصد تخت های بیمارستانی در بخش دولتی فرسوده است اما این میزان در تهران به ۷۵ درصد در بخش دولتی و دانشگاهی می رسد.
سخنگوی وزارت بهداشت با عنوان این مطلب كه چنانچه در تهران زلزله ای رخ دهد، بیمارستان های پلاسكویی كم نیستند و می توانند مشكل ساز شوند، عنوان كرد: از همین رو شهر تهران به ۶ حوزه تقسیم شده كه مقرر است ۸ پروژه مادر برای آن تعریف كنیم كه در هر كدام هزار و ۵۰۰ تخت بیمارستانی احداث خواهد شد. طراحی این ۸ پروژه بیمارستانی به گونه ای است كه در مواقع زلزله می توانند به ۲. ۵ برابر ظرفیت موجود افزایش پیدا كنند.

1396/09/14
12:42:28
5.0 / 5
4802
تگهای خبر: بهداشت , وزارت بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه