رئیس مركز سلامت محیط و كار تاكید كرد؛

نظارت وزارت بهداشت بر كیفیت آب آشامیدنی زلزله زدگان

نظارت وزارت بهداشت بر كیفیت آب آشامیدنی زلزله زدگان به گزارش عطر و تن رئیس مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت، اظهار داشت: بازرسین بهداشت محیط استان كرمانشاه و تیم های اعزامی، بر كیفیت آب آشامیدنی و نحوه تامین آن در مناطق زلزله زده نظارت مستمر دارند.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، دكتر صادق حضرتی با اشاره به اینكه بیشتر آب شرب مردم مناطق زلزله زده با استفاده از توزیع آب بسته بندی تامین می شود، اظهارداشت: منبع بعدی تامین آب شرب، تانكر های سیار آبرسانی است كه با هماهنگی و مدیریت شركت آبفا فعالیت می كنند.
وی اضافه كرد: بازرسین بهداشت محیط در محل بارگیری تانكر های آبرسانی سیار، كیفیت آب را بررسی و گواهی سلامت آب صادر می كنند. همینطور در سطح توزیع، مقدار كلر آزاد باقیمانده تانكر های آبرسانی را كنترل و در صورت كم بودن آن، نسبت به سالم سازی مجدد آب اقدام می كنند.
رئیس مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت بیان داشت: آب شبكه آبرسانی عمومی كلیه شهرها وصل شده و به دلیل وقوع زلزله و جابجایی زمین، كدورت آب افزایش یافته است.
وی ادامه داد: شركت آب و فاضلاب به عنوان متولی تامین آب با اعمال تصفیه اضطراری، كدورت آب را می كاهد و بر مبنای گزارش پایش های بعمل آمده توسط بازرسین بهداشت محیط مستقر در منطقه، تاكنون، هنوز كدورت آب در بعضی نقاط شهرهای سرپل ذهاب، گیلان غرب و ریجاب بالاتر از حداكثر مقدار مجاز مطابق استاندارد ملی است.
حضرتی سفارش كرد: در شهر هایی كه كدورت آب بالا است برای شرب از آب بسته بندی و آب تانكر های سیار استفاده كنند.
وی تصریح كرد: شبكه های بهداشت و درمان شهرستان، كیفیت آب توزیع شده (آب بسته بندی، آب تانكر سیار و آب شبكه عمومی) را از نظر كلر آزاد باقیمانده، كدورت و میكروبی به طور روزانه كنترل می كنند.
 

1396/09/06
23:26:50
5.0 / 5
4718
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه