محققان انگلیسی می گویند؛

تاثیر ویتامین D بر درمان ناباروری

تاثیر ویتامین D بر درمان ناباروری به گزارش عطر و تن مطالعه جدید نشان داده است زنان دارای میزان پایین ویتامین D در مقایسه با زنان دارای میزان عادی ویتامین D، كمتر در درمان ناباروری با استفاده از تكنولوژی باروری ART موفق خواهند بود.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، یافته ها از بررسی ۱۱ مطالعه منتشرشده بدست آمده كه در مجموع شامل ۲۷۰۰ زن در معرض درمان با ART بود. در شیوه ART، لقاح آزمایشگاهی و جنین فریزشده برای رسیدن به حاملگی منتقل می شوند.
محققان بریتانیایی دریافتند زنان دارای میزان كافی ویتامین D در مقایسه با زنان دارای میزان پایین ویتامین D، ۳۴ درصد بیشتر دارای تست حاملگی مثبت خواهند بود، ۴۶ درصد بیشتر به حاملگی بالینی دست می یابند، و یك سوم بیشتر نوزاد زنده به دنیا می آورند.
طبق این مطالعه، هیچ رابطه ای بین میزان ویتامین D و سقط جنین مشاهده نشد.
به گفته محققان دانشگاه بیرمینگام، تنها ۲۶ درصد زنان حاضر در این مطالعه دارای میزان كافی ویتامین D بودند.
آنها تاكید می كنند این یافته ها فقط رابطه را نشان داده است و اثبات نكرده است كه مصرف مكمل ویتامین D می تواند به بهبود شانس بچه دارشدن بعد از ART كمك نماید.
دكتر جاستین چو، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «اگرچه این رابطه شناسایی شده است، اما تاثیر كمبود یا عدم كمبود ویتامین D بر موفقیت در باروری باید در آزمایشات بالینی آزمایش شود. »
وی تاكید می كند مصرف خودسرانه و بیش از اندازه مكمل ویتامین D می تواند باعث اووردوز این ویتامین شده و كلسیم بیش از اندازه زیاد در بدن تشكیل شود كه می تواند منجر به تضعیف استخوان ها و صدمه به قلب و كلیه ها شود.
 

1396/09/02
13:13:56
5.0 / 5
4904
تگهای خبر: درمان , ویتامین , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه