نكات مفید در خرید و استفاده از عطر و ادكلن

نكات مفید در خرید و استفاده از عطر و ادكلن عطر و تن: در این مطلب نكات ضروری در هنگام خرید عطر و ادكلن و روش استفاده از آن ها را بیان می كنیم. با ما همراه باشید.


برای اینكه عطری بابت سلیقه خودتان بگیرید باید هنگام امتحان كردن عطر برای خرید، آن را روی پوست یا لباس خود زده و ده دقیقه صبر كنید‎
 
‎استفاده از بوی خوش، سنت رسول مهربانی هاست و از طرفی در دنیای مدرن امروزی، یكی از نیازهای روزمره است.
 
‎عطر، ادكلن، اسپری و انواع محصولات خوشبو كننده، در سبد خرید هر ایرانی خوش ذوق وجود دارد، اما با توجه به قیمت زیاد هر بطری اصل آن، راه كارهایی برای استفاده ی بیشتر و بهینه ی این محصول وجود دارد كه می توانید از آن استفاده  كنید.
 
‎1- هنگام امتحان كردن عطر برای خرید، آن را روی پوست یا لباس خود زده و ده دقیقه صبر كنید سپس آن را استشمام كنید تا بوی واقعی و رایحه اصلی عطر را حس كنید. 
 
‎2- شیشه عطر را در محل گرم و همچنین زیر نور آفتاب قرار ندهید. چون تابش آفتاب و گرم شدن باعث تغییر رایحه می‌شود. بهتر است آن را در جعبه و در محلی خنك و تاریك نگهداری كنید. 
 
‎3- بهترین عطرها هم تمام روز را دوام نمی‌آورند و باید هر سه تا چهار ساعت یكبار تجدید شوند. 
 
‎4- بهتر است عطری كه در روز استفاده می‌كنید با عطری كه در شب استفاده می‌كنید متفاوت باشد.
 
‎5- پوست چرب مدت بیشتری عطر را نگه می‌دارد، قبل از اسپری كردن عطر روی قسمت های نبض دارتان وازلین بمالید.
 
‎6- اگر می خواهید ماندگاری عطرتان بیشتر شود. آن ها را در حمام یا دستشویی یا جای گرم نگهداری نكنید. گرما، رطوبت و نور موجب شكسته شدن مولكول های عطر و كم شدن كیفیت و ماندگاری آن می شود. در عوض آن ها را در جای خنك و خشك مثل میز آرایش خود نگهداری كنید.
 
‎7- بعد از اسپری كردن عطر روی مچتان آن را تر نكنید. اگر مچ ها را بهم بمالید موجب از بین رفتن سریع تر عطر و تبخیر آن می شود.
 
‎8- قسمت های نبض دار و گرم بدنتان را مورد هدف اسپری قرار دهید. قسمت های مهم شامل مچ دست، روی گردن،‌ آرنج، پشت زانو و روی قوزك پاست.
 
‎9- روی سطح كمد دراور لباس هایتان را با دستمال كاغذی پر كرده و سپس روی آن را معطر كنید. اینگونه لباس های شما همیشه خوشبو خواهند بود و یا یك صابون خوشبو را در دستمال كاغذی پیچیده و به همراه لباس ها درون كمد لباس هایتان قرار دهید تا همیشه خوشبو باشند.
 
‎10- قبل از عطر زدن، حمام كنید. پوست اگر مرطوب باشد عطر بیشتری جذب می كند. پس اگر شب حمام می كنید بدانید كه اگر عطر بزنید به اندازه صبح ماندگاری نخواهد داشت. چون صبح، پوست تان خشك می شود.
 
‎11- به عطر خود اعتماد داشته باشید. با شیشه عطر یا ادكلن را خالی نكنید. تنها یكی دو پاف از عطر كافی ست. به مقدار كمی از آن مصرف كنید. اما به یاد داشته باشید كه پس از استعمال، قرار گرفتن در معرض آفتاب، منجر به كاهش رایحه می شود.
 
‎12- عطرهای روغنی را به پشت آویز گوشتان بزنید. ذره‌ای از عطر را به پشت هر گوشتان بمالید و اجازه دهید تا خشك شود.
 
‎قابل توجه  آقایان
 
13- عطرتان را یك یا دو بار بر روی استخوان ترقوه ی خود زیر گردنتان اسپری كنید. شیشه ی عطرتان را از ۱۸ سانتی‌متر دورتر نكنید.
 
‎14- عطر را به ران خود اسپری كنید. یك اسپری سریع به جلوی هر ران كافی است. رایحه ی آن در طول روز افزایش پیدا میكند. 
‎15- عطرتان را به مچ دست خود اسپری كنید. شیشه ی آن را به فاصله ی ۱۰ سانتی متر از مچ هر دستتان نگاه داشته و یك بار اسپری كنید.
 
‎خیلی ها فقط از یك نوع عطر استفاده می كنند، این افراد باید بدانند با گذشت زمان، بدن آنها به بوی عطر عادت كرده و دیگر آن جذابیت و شفافیت عطر خالص را ندارد، پیشنهاد می شود از عطر های مختلف و رایحه های خنك و گرم به تناوب استفاده كنند تا هم بدنشان به یك نوع رایحه خو نگیرد و هم جذابیت عطرهای مختلف را تجربه كنند. البته عطرهای سنتی را هم می توان در برنامه گذاشت، تنوع جالبیست.
1396/04/11
20:46:32
5.0 / 5
5058
تگهای خبر: عطر , ادكلن , خرید عطر , اسپری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه