سرپرست سازمان اورژانس كشور خبر داد؛

فوت۸۵ نفربراثرمصرف مشروبات الكلی دست ساز در۲ماه اخیر

فوت۸۵ نفربراثرمصرف مشروبات الكلی دست ساز در۲ماه اخیر عطر و تن: سرپرست سازمان اورژانس كشور اظهار داشت: از۱۵شهریورماه تا ۹ آبان ماه، ۹۷۴ نفر در كشور به علت مصرف مشروبات الكلی دست ساز دچار مسمومیت شدند واز این تعداد، ۸۵ نفر جان خویش را ازدست دادند.به گزارش عطر و تن به نقل از وبدا، دكتر پیر حسین كولیوند با بیان این خبر اضافه كرد: در این بازه زمانی ۹۷۴ نفر به مراكز درمانی استان های البرز، تهران، مركزی، فارس، كردستان، كهگیلویه و بویر احمد، هرمزگان، خراسان شمالی و قزوین مراجعه نموده اند و بیشترین تعداد مسمومیت ها به ترتیب مربوط به استان های البرز، هرمزگان و خراسان شمالی بوده است.

وی خاطرنشان كرد: متاسفانه، ۲۹ نفر در استان البرز، ۲۶ نفر در استان هرمزگان، ۱۱ نفر در استان تهران، ۷ نفر در استان خراسان شمالی، ۶ نفر در استان فارس، ۳ نفر در استان مركزی، ۲ نفر در استان كهگیلویه و بویر احمد و یك نفر در قزوین بر اثر مسمومیت با الكل جان خویش را از دست دادند.

دكتر كولیوند تصریح كرد: از ۹۷۴ نفر كه دچار مسمومیت شده اند، ۱۱ نفر هنوز در مراكز درمانی بستری هستند اما ۸۷۸ نفر بعد از دریافت خدمات درمانی، ترخیص شده اند.

سرپرست سازمان اورژانس كشور با اشاره به اینكه ۹۱ درصد از مسمومین، مرد بوده اند، اظهار داشت: در ۵۵ روز گذشته و از مجموع ۹۷۴ نفر مسموم، ۹۲ درصد معادل ۸۸۳ نفر مرد و ۸ درصد معادل ۹۱ نفر زن بوده اند. همینطور ۹۲ درصد از افراد فوت شده مرد و ۸ درصد زن هستند.

دكتر كولیوند بیشترین تعداد مسمومیت با الكل در ۵۵ روز گذشته را مربوط به محدوده سنی ۲۱ تا ۳۰ سال عنوان نمود و اضافه كرد: بیشترین مسمومین به ترتیب در محدوده سنی ۲۱ تا ۳۰ سال با ۴۹ درصد، محدوده سنی ۳۱ تا ۴۰ سال با ۲۳ درصد، محدوده سنی ۱۱ تا ۲۰ سال با ۱۶ درصد، محدوده سنی ۴۱ تا ۵۰ سال با ۹ درصد و محدوده سنی بالای ۶۱ سال با ۳ درصد بوده اند.

سرپرست سازمان اورژانس كشور در انتها تصریح كرد: ۳۳ درصد از مسمومین با الكل در بازه زمانی مذكور، دیالیز شده اند كه بیشترین تعداد دیالیز مسمومین مربوط به استان هرمزگان، البرز و تهران بوده است.

1397/08/10
01:22:54
5.0 / 5
4619
تگهای خبر: خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه