آغاز كار جایزه ادبی محمدعلی جمالزاده

آغاز كار جایزه ادبی محمدعلی جمالزاده عطر و تن: اولین دوره جایزه ادبی «محمدعلی جمالزاده» در سطح ملی در اصفهان برگزار می گردد.


علی خدایی، دبیر ادبی جایزه جمالزاده، در گفت وگو با ایسنا اظهار نمود: این جایزه ادبی در زمستان ۱۳۹۷ در بخش های داستان كوتاه و زندگی نگاره های اصفهان برگزار می گردد.
او اضافه كرد: بخش داستان كوتاه در دو قالب اصفهان و آزاد برگزار می گردد. داستان های بخش اصفهان باید با عناصر در رابطه با اصفهان پیوند داشته و از خصوصیت های تاریخی، جغرافیایی اماكن، نمادهای شهری، زیارتی و... و سبك زندگی مردم اصفهان استفاده داستانی كرده باشد. داستان های بخش آزاد هم با درون مایه و مضامین آزاد محصول كار خلاق نویسندگان خواهد بود.
خدایی در ادامه اظهار داشت: در بخش زندگی نگاره های اصفهان هم پذیرای روایت های واقعی از تجربه زندگی در اصفهان و یا سفر به این شهر به شكل ناداستان خواهیم بود و نویسندگان این بخش لزوما داستان نویسان نیستند، بلكه تمام نویسندگان فارسی با هر مدیومی می توانند آثار خویش را ارسال نمایند.
دبیر جایزه جمالزاده با بیان این كه مهلت ارسال آثار به این جایزه تا ۲۰ آذر ماه است، افزود: جشنواره در هفته اول بهمن ماه در اصفهان برگزار می گردد.
علی خدایی درباره شرایط و مقررات جشنواره طبق فراخوان اظهار داشت: هر نویسنده می تواند در بخش داستان كوتاه اصفهان یك اثر، در بخش داستان كوتاه آزاد هم یك اثر و در بخش ناداستان هم یك كار ارائه نماید. هر اثر ارسالی نباید از پنج هزار كلمه بیشتر باشد و قبلا در كتاب، مجله، رسانه مكتوب و فضای مجازی منتشر و یا در مسابقه ای برگزیده شده باشد. علاوه بر این كه با عنایت به چاپ و انتشار آثار برگزیده جایزه جمالزاده، این آثار باید با موازین چاپ و نشر مطابقت داشته باشد.
او افزود: در صورت برگزیده شدن اثر، تمام حقوق مادی و معنوی آن در اختیار سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان است و به نفرات برگزیده جایزه نقدی و نشان جایزه جمالزاده اهدا می گردد.
عموم علاقه مندان و اهالی نوشتن می توانند برای دریافت فرم ثبت نام جایزه جمالزاده و اطلاعات بیشتر به سایت این جایزه به نشانی www.jamalzadehaward.ir رجوع كنند.1397/07/23
15:36:28
5.0 / 5
4687
تگهای خبر: جایزه , جشن , جشنواره , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه