انتشار نگاه نو ویژه كارل ماركس

انتشار نگاه نو ویژه كارل ماركس عطر و تن: شماره ۱۱۸ فصلنامه «نگاه نو» با عكس روی جلد كارل ماركس و بخش ویژه برای این نظریه پرداز به مناسبت زادروز دویست سالگی اش منتشر گردید.به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، بخش ویژه این شماره از «نگاه نو» به كارل ماركس اختصاص دارد كه با این مطالب همراه است: «ماركس در روزگار حاضر» نوشته اریك هابسبام با ترجمه محسن قائم مقامی، «مهم ترین منابع درباره ماركس و ماركسیسم» گفت وگوی نایجل واربرتن با تِرل كارور با ترجمه محمد غفاری، «ماركس و تاریخ: فلسفه تاریخ یا جامعه شناسی تاریخی؟» از نادر انتخابی، «ماركس و دین و ماجرای افیون توده ها» از علی امینی نجفی، «انقلاب یا انحطاط؟ تأملی در باب گذار از شیوه های تولید، به مناسبت دویستمین زادروز ماركس» نوشته سمیر امین با ترجمه محمد دهقان، « میراث ماركس در آیینه سرمایه» از محمد مالجو، «ماركس در قبیله ما» از یاشار دارالشفاء، «از سوسیالیسم چه مانده است؟» نوشته لشك كولاكوفسكی با ترجمه محسن قائم مقامی و «گاه شمار زندگی و آثار كارل ماركس(۱۸۸۳-۱۸۱۸)» از یاشار دارالشفاء.

در بخش مقاله ها هم این مطالب درج شده است: «توسعه، نظام تدبیر، مدیریت تغییر، نگاه به آینه» از بایزید مردوخی، «برچیده باد سلطنت! جنبش جمهوری خواهی ۲۵-۲۸ مرداد ۱۳۳۲» نوشته سیاوش رنجبر دائمی و «شعر چیست؟ حافظ كیست؟» از رضا قنادان.

همچنین«درباره تصحیح تازه مثنوی و مقاله دكتر محمد دهقانی در نگاه نو ۱۱۷» نوشته محمدعلی موحد، «شیوه درست خوانی و درست یابی شعر حافظ» از بهاءالدین خرمشاهی و «روشنفكری: وارستگی و شفقت. پاسخ به فخرالدین عظیمی» از مصطفی ملكیان در بخش نقد و نظر انتشار یافته است.

«كیف سیاه» عنوان داستانی از جمال میرصادقی است كه در بخش داستان این شماره از «نگاه نو» چاپ شده است.

بخش رویدادها و گزارش ها هم شامل این مطالب است: «عزت الله انتظامی: از تئاتر تا سینما» از غلامرضا صراف، «پنجاه سال جایزه بوكر» از علیرضا آبیز، «ناخدای آرامش در حضور خورشید» از مهدی خاتمی درباره ناصر تقوایی، « نایپل و من» نوشته مهدی غبرایی درباره و.س. نایپل برنده جایزه نوبل ۲۰۰۱، «مرگ اندیشمند اقتصاد سیاسی: سمیر امین(۲۰۱۸-۱۹۳۱)» از احمد سیف، به یاد احسان یارشاطر (۱۳۹۷-۱۲۹۹) و «مرگ در غربت: به یاد دكتر رضا قنادان(۱۳۹۷-۱۳۱۹)» از سایه اقتصادی نیا.

معرفی تازه های كتاب از بهنام تهرانی، كاریكاتوری از حسن كریم زاده با عنوان «نبض امروز» و نقد كتاب های «فرهنگ ادبیات فارسی»، «شهرت»، «دیگر نبودم مرده بودم»، «اصلاح یا انقلاب»، «تراتم»، مجموعه مقالات خلیل ملكی» و «جمشیدخان، عمویم كه باد همیشه او را با خود می برد» در بخش «كتاب و كاریكاتور» درج شده است.

شماره ۱۱۸ فصلنامه «نگاه نو» با صاحب امتیازی و مدیر مسئولی علی میرزایی در ۲۵۸ صفحه با شمارگان ۴۶۰۰ نسخه و قیمت ۲۵ هزار تومان انتشار یافته است.
1397/06/22
17:21:42
5.0 / 5
5514
تگهای خبر: ادبیات , جایزه , زندگی , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه