انتشار صداهای شب و نامه های شفاهی

انتشار صداهای شب و نامه های شفاهی عطر و تن: ترجمه رمان تركی «صداهای شب» نوشته عایشه كولین به همراه «نامه های شفاهی» محمد صالح علاء منتشر گردید.به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، ترجمه رمان «صداهای شب» نوشته عاشق كولین با ترجمه مریم طباطبائیها در ۳۷۰ صفحه با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۳۸هزار تومان در نشر پوینده عرضه شده است.

در نوشته پشت جلد كتاب می خوانیم: عایشه كولین یكی از دوست داشتنی ترین و پرخواننده ترین نویسندگان معاصر تركیه در كتاب «صداهای شب»، رازهای یك خانواده سنتی تركیه را مورد بررسی قرار می دهد. این رمان از رازهای سربه مهری كه در بین نسل های این خانواده بزرگ اهل اِگه سیال است پرده برداری می كند. به همان اندازه كه این جریان ها متعجب كننده است، با استادی تمام نفس خواننده را در سینه حبس می كند و او را در این ماجرا سهیم می گرداند. رمان «صداهای شب» كه در واقع رمانی در مورد یك مادر و دختر است، از یك طرف بحث برانگیزترین رابطه را در برابر چشمان زنده می كند و از سویی دیگر لرزش های عمیق اجتماعات تركیه را هم بیان می دارد.

عایشه كولین چهره های تاریخی معاصر داستان های تاریخی را با واقعیت به بهترین شكل هماهنگ و موزون می سازد. در رمان «صداهای شب» یك بار دیگر ثابت می كند كه چرا تبدیل به نویسنده ای شده است كه صدهزار خواننده از او دست نمی كشند.همینطور كتاب «نامه های شفاهی» شامل نوشته های پراكنده محمد صالح علاء در ۳۹۹ صفحه با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۴۰هزار تومان در نشر یادشده راهی بازار شده است.

در پشت جلد كتاب نوشته شده است: سلام به آن ها كه دست می زنند. سلام به آن ها كه می دانند چرا دست می زنند. سلام به خودم كه نمی دانم چرا دست می زنم. كه همیشه با شنیدن دست دیگرها من هم دست زده ام بی آن كه بدانم برای كی و چرا دست می زنم و یا چقدر باید دست بزنم. گاهی به خودم می گویم ما كه ماهی نیستیم از دریا آمده باشیم. ما عقل داریم باید كارهامان را بر مبنای خرد انجام دهیم. باید فكر نماییم. دست زدن مثل خمیازه كشیدن غیرارادی نیست. كار مهمی است و نتایج اجتماعی مهمی دارد. گاهی در سرنوشت خودمان اثر دارد. مبادا او، آن كه برایش دست می زنیم شخص ناقلایی باشد. خدای من نخواسته دزد یا ستمكار باشد. كسی كه دیگرها را كتك می زند یا آن ها را زندانی می كند، كسی كه لایق دست زدن نیست. من باید بدانم چونكه همواره تاریكی یك گوشه پنهان نشسته روشنایی را می پاید.دیگر كتاب چاپ شده در نشر پوینده، چاپ دوم «حیف! حوصله ام پیر شده» نوشته محمد صالح علاء است كه در ۱۸۷ صفحه با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۲۰هزار تومان در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.

در نوشته پشت جلد كتاب عنوان شده است: پشت هر واژه آینه ای می گذارم، می دانم كه شما آنجایید، پشت همه واژه هایید. من شما را هر روز دوست می دارم، شما نباشید، آدمی از تنهایی دق می كند. زندگانی بدطعم است. من هم بی شما نمی توانم روی پاهای خود بایستم. یاد آن وقت ها بخیر، حیف حالا دیگر حوصله ام پیر شده. در همه نفس هایم جای شما خالی است.

از آن روزی كه مرا بیدار كرده اید، دیگر نخوابیدم، یاد شما مثل طعم میوه ای است كه برای اولین بار آن را چشیده ام.
1397/05/25
20:44:13
5.0 / 5
4395
تگهای خبر: كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه