محققان می گویند؛

زوال حافظه در اثر حملات صرع

زوال حافظه در اثر حملات صرع به گزارش عطر و تن محققان به مكانیسمی پی برده اند كه می تواند توضیح دهنده نحوه تاثیر حمله صرع بر بروز زوال حافظه و سایر مشكلات شناختی گردد.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، مطالعه محققان دانشكده پزشكی بایلور تكزاس می تواند منجر به شیوه های جدید كاهش معایب و نقایص شناختی در بیماری آلزایمر و سایر مشكلات مرتبط با حملات صرع شود.
جنی چین، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «برخی حملات صرع می توانند منجر به تغییرات دائمی در حافظه بیماران مبتلا به آلزایمر شود. »
وی در ادامه می افزاید: «برای حل این مسئله، ما موش های آزمایشگاهی مبتلا به آلزایمر را مورد بررسی قرار دادیم و بر تغییرات ژنتیكی آنها تمركز كردیم. »
محققان تعداد پروتئین های دخیل در حافظه و یادگیری را اندازه گیری كردند و دریافتند میزان پروتئین deltaFosB به شدت در هیپوكامپ موش های مبتلا به آلزایمر كه دارای حملات ناگهانی بودند، افزایش می یابد.
در این مطالعه، محققان دریافتند بعد از حمله صرع، پروتئین برای مدت طولانی در هیپوكامپ باقی می ماند.
چین در این باره می گوید: « deltaFosB مسئول تنظیم تجلی سایر پروتئین هاست از اینرو پیش بینی می گردد افزایش میزان پروتئین deltaFosB مسئول توقف تولید پروتئین های است كه برای یادگیری و حافظه ضروری هستند. »
یافته ها نشان داده است با افزایش میزان deltaFosB، سایر پروتئین ها نظیر calbindin كاهش می یابند، در نتیجه calbindin و deltaFosB از تنظیم كننده های اصلی حافظه هستند.
 

1396/07/28
23:56:58
5.0 / 5
4732
تگهای خبر: سلامت , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه