استادان و دانشجویان زبان فارسی ۱۲ كشور در یك نشست

استادان و دانشجویان زبان فارسی ۱۲ كشور در یك نشست عطر و تن: پنجمین نشست «قند پارسی» هفتم مرداد با شركت استادان و دانشجویان زبان فارسی از ۱۲ كشور جهان در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار می گردد.به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا بر مبنای خبر رسیده، پنجمین نشست «قند پارسی» عصر روز یكشنبه، هفتم مرداد ساعت ۱۸: ۳۰ با حضور و سخنرانی غلامعلی حدادعادل، رییس بنیاد سعدی، ابوذر ابراهیمی تركمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و شركت ۴۴ نفر از استادان و دانشجویان زبان فارسی از ۱۲كشور جهان در حسینیه الزهرا (س) این سازمان برگزار می گردد.

در این مراسم، نظر به اهمیت زبان فارسی و اهتمام در ترویج دومین زبان جهان اسلام، فارسی آموزان شركت كننده از كشورهای تركیه، گرجستان، تونس، هند، ازبكستان، بنگلادش، دانمارك، صربستان، سوریه، آلبانی، اوگاندا و كنیا به بیان نقطه نظرات و دیدگاه های خود درباره برگزاری هشتادوپنجمین دوره دانش افزایی زبان فارسی می پردازند.

هشتادوپنجمین دوره دانش افزایی زبان فارسی مختص استادان زبان فارسی در سراسر جهان برنامه ریزی شده است كه طی آن شركت كنندگان طی چهار هفته و در قالب ۹۰ ساعت كلاسی، مهارت های تدریس استاندارد آموزش زبان فارسی بعنوان زبان دوم را فرامی گیرند.

این افراد كه با هماهنگی نمایندگی های فرهنگی كشورمان و بنیاد سعدی در هشتادوپنجمین دوره دانش افزایی زبان فارسی شركت كرده اند، با روش تدریس مهارت های خواندن، صحبت كردن، نوشتن و شنیدن را می آموزند و با فنون آموزش ادبیات فارسی آشنا می شوند.

آشنایی با استاندارد آموزش زبان فارسی، اصول كلاس داری و مدیریت كلاس، روش تدریس كتاب های بنیاد سعدی مانند گام اول از دیگر برنامه های آموزشی است كه در این دوره تعریف شده است.

برنامه آموزشی این دوره كه اولین دوره بلندمدت تربیت مدرس بنیاد سعدی به حساب می آید شامل آشنایی با نظام ها و زیر نظام های زبان فارسی، فنون آموزش مؤلفه های واژه و دستور، آموزش تكنیك های مهارت های خواندن، صحبت كردن، نوشتن و شنیدن، آزمون سازی و اصول كلاس داری می گردد. همینطور روش تدریس كتاب های بنیاد سعدی طی یك كارگاه آموزشی برنامه ریزی شده است.

برنامه های فرهنگی برای آشنایی استادان خارجی با فرهنگ مردم ایران شامل بازدید از دریاچه چیتگر، كاخ گلستان، برج آزادی و برج میلاد، شهر فرش، شهرك سینمایی غزالی، موزه ایران باستان، اماكن مذهبی اقلیت های دینی و سفر به دو استان سمنان و اصفهان می گردد.

۲۵ نفر از شركت كنندگان هشتادوپنجمین دوره دانش افزایی زبان فارسی بنیاد سعدی را استادان ایرانی تشكیل می دهند.
1397/05/02
14:07:51
5.0 / 5
4666
تگهای خبر: فرهنگ , كتاب , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه