محققان توصیه می كنند؛

مثبت اندیشی به مقابله با سرطان كمك می نماید

مثبت اندیشی به مقابله با سرطان كمك می نماید عطر و تن: درحالیكه داشتن نگرش مثبت در زندگی فواید متعددی دارد، اما نتایج تحقیق اخیر نشان داده است هیجانات مثبت می تواند در مقابله با سرطان هم موثر باشند.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، محققان دریافتند رابطه عمیقی بین وضعیت روحی و روانی بیمار و میزان زنده ماندنش پس از سرطان وجود دارد. این مطالعه بر روی موش ها با بررسی نقش سیستم پاداش مغز در مقابله با تومورها انجام شد.
به گفته محققان، «با درنظر گرفتن نقش محوری سیستم پاداش مغز در بروز هیجانات و احساسات مثبت، این یافته ها مكانیسم فیزیولوژیكی را نشان می دهند كه وضعیت آن می تواند بر ایمنی ضدتومور و روند پیشرفت سرطان تاثیر گذارد.»
طبق این مطالعه، برخی زیرمجموعه های سلول ایمنی نظیر «سلول های سركوبگر مشتق شده از میلوئید» (MDSC) با توقف واكنش ایمنی ضدتومور و با استفاده از تولید یك محیط مطلوب برای تومور از رشد تومور پشتیبانی می كند. MDSC یكی از تنظیم كننده های فعالیت سیستم ایمنی در بدن است.
در این مطالعه، محققان به طورمصنوعی سیستم ایمنی در مغز موش های دارای تومور را با افزایش میزان دوپامین تحریك كردند؛ دوپامین یك انتقال دهنده عصبی است كه به تنظیم احساسات لذت بخش و خوشایند كمك می نماید.
سپس آنها یك واكنش توسط سیستم ایمنی موش ها را شناسایی نمودند كه با كاهش در فعالیت MDSCها همراه بود. پس از ۱۴ روز درمان مداوم، محققان متوجه ۵۰ درصد كاهش در اندازه تومورها شدند.
با توجه به این نتایج، محققان تاكید می كنند بیماران مبتلا به سرطان باید با مثبت اندیشی به مقابله با سرطان كمك كنند.

1397/04/25
13:37:36
5.0 / 5
5114
تگهای خبر: بیمار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه