گزارش جدید محققان؛

۸۵۰ میلیون نفر در سراسر جهان مبتلا به بیماری كلیوی هستند

۸۵۰ میلیون نفر در سراسر جهان مبتلا به بیماری كلیوی هستند عطر و تن: به قول متخصصان كلیه، بیماری كلیوی یك اپیدمی پنهان است كه بیش از ۸۵۰ میلیون نفر در سراسر جهان مبتلا به آن هستند.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، تعداد بیماران كلیوی در جهان دو برابر تعداد افراد دیابتی (۴۲۲ میلیون نفر) و بیش از ۲۰ برابر تعداد افراد مبتلا به سرطان (۴۲ میلیون نفر) یا ایدز/HIV (۳۶.۷ میلیون نفر) است. اما اغلب افراد آگاه نیستند كه بیماری كلیوی یك مشكل حاد سلامت است.
«دیوید هریس» و «آدیرا لوین»، عضو انجمن بین المللی نفرولوژی، در این باره می گویند: «الان زمان آن است كه به شدت بر بیماری های كلیوی در جهان تمركز شود.»
به گفته متخصصان، بیماری های كلیوی غالبا هیچ علامت اولیه ای ندارند. و خیلی از افراد از ریسك بالا مشكلات قلبی، عفونت ها، بستری شدن در بیمارستان و نارسایی كلیه آگاه نیستند.
بیماری های مزمن كلیوی (كه بیش از سه ماه بطول می انجامند) ۱۰ درصد مردان و حدود ۱۲ درصد زنان جهان را درگیر می كنند. بالغ بر ۱۰.۵ میلیون نفر در جهان نیاز به دیالیز یا پیوند كلیه دارند اما خیلی از آنها به خاطر هزینه یا كمبود منابع به آنها دسترسی ندارند.
بعلاوه بیش از ۱۳ میلیون نفر از صدمه حاد كلیوی رنج می برند. برخی هم مبتلا به بیماری مزمن كلیوی یا نارسایی كلیه خواهند شد.
لوین در این باره می افزاید: «با استفاده از تمامی این منابع و برآوردهای فعلی از بیماری های حاد و مزمن كلیوی، برآورد می نماییم كه حدود ۸۵۰ میلیون نفر در جهان بیمار كلیوی وجود دارد.»
كلیه ها به دفع مواد زائد كمك كرده و حجم مایعات و مواد معدنی بدن را به حالت تعادل می رسانند. آنها همینطور هورمونی ترشح می كنند كه به بدن پیغام می دهد سلول های قرمز خون تولید كنند.

1397/04/17
13:53:31
5.0 / 5
4834
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه