معاون وزیر بهداشت عنوان كرد؛

هیچ خدمتی نباید خارج از دستورالعمل بهداشت حرفه ای صورت گیرد

هیچ خدمتی نباید خارج از دستورالعمل بهداشت حرفه ای صورت گیرد عطر و تن: معاون بهداشت وزارت بهداشت، اظهار داشت: دستورالعمل بهداشت حرفه ای صادر شده و نباید هیچ خدمتی را خارج از این چارچوب انجام دهیم.


به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، دكتر علیرضا رئیسی در نشست مدیران بهداشت محیط و حرفه ای دانشگاه های علوم پزشكی كشور تصریح كرد: در سفر به چند استان كشور و انجام بازدیدهای سرزده، شاهد تلاش همكاران بودم. این همكاران باید بدانند كه نقش بسیار پررنگ و مهمی در كشور بر عهده دارند.

وی خاطرنشان كرد: با عنایت به توسعه كشور و تنوع فعالیت هایی كه در جامعه در سطح خدمات حوزه بهداشت محیط و حرفه ای اتفاق افتاده، بازنگری در تاكتیك ها، انجام ماموریت ها، استراتژی ها و خدمات، امری ضروری می باشد.

رئیسی با اشاره به اینكه تعداد نیروها و زیرساخت های موجود، متناسب با ماموریت ها و نیاز جامعه نیست، تصریح كرد: باید ابزار و روش های جدید داشته باشیم و سامانه های الكترونیكی بیشتری برای مشاركت و نظارت مردم فراهم نماییم.

وی ادامه داد: اقدام بعدی، استفاده از توانبخش خصوصی است كه از استراتژی های اصلی در این حوزه به حساب می آید. با عنایت به اینكه در خوشبینانه ترین حالت در استان های بزرگ با صرف تمام توانمان كه بتوانیم مراكز را مورد ارزیابی قرار داده و بر آنها نظارت نماییم، برای انجام ارزیابی و نظارت های بیشتر، به بخش خصوصی نیازمندیم.

رئیسی با تاكید بر استفاده از توان بخش خصوصی اظهار داشت: پایلوت استان تهران هم نشان داده كه استفاده از توان بخش خصوصی چنانچه استفاده از توان بخش خصوصی درست طراحی شده و بر آن نظارت صورت گیرد، می تواند بسیار تسهیل كننده باشد. از جانب دیگر، چون نقش دولت تولیت و نظارت است، هرچه نقش دولت در اجرا پررنگ تر شود، از چابك بودن در انجام امور، فاصله بیشتری می گیرد.

معاون بهداشت، اضافه كرد: باید دفاتر خدمات سلامت در سطح كشور راه اندازی شود تا از این طریق، نظارت ها و خدمات ارتقا یابد.

وی با تاكید بر اینكه یكی از اولویت ها، گسترش دفاتر خدمات سلامت در سطح كشور در چارچوب درست آن است، تصریح كرد: با به كارگیری شیوه درست، پایش شاخص ها هم ارتقا خواهد یافت.

وی ادامه داد: اولویت دیگر، بخش بهداشت حرفه ای است كه تا عرضه مطلوب خدمات در این حوزه، فاصله داریم و باید تلاش نماییم. همینطور پرهیز از بحث های جانبی و توجه به اصل كار در این حوزه برای پیشبرد امور، مهم می باشد.

معاون بهداشت در انتها خاطرنشان كرد: دستورالعمل بهداشت حرفه ای صادر گردیده است و ما همه در نظام شبكه بهداشت و درمان كار می نماییم و نباید هیچ خدمتی را خارج از این چارچوب انجام دهیم. همه خدمات باید در این شبكه ادغام شده و در جهت سیاست های اصلی حوزه سلامت باشد.

1397/04/10
14:26:40
5.0 / 5
4516
تگهای خبر: بهداشت , خدمات , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه