فلسفه پول منتشر گردید

فلسفه پول منتشر گردید عطر و تن: «فلسفه پول» نوشته گئورگ زیمل با ترجمه شهناز مسمی پرست منتشر گردید.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، این كتاب در ۷۰۸ صفحه با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۷۹۵۰۰ تومان در بنگاه ترجمه و نشر كتاب پارسه راهی بازار شده است.
در مقدمه مترجم كتاب می خوانیم: چرا فلسفه پول؟ اگر بپذیریم كه فلسفه درباره چیستی اشیا و امور بحث می كند آنگاه چیستی فلسفه را خود فلسفه باید تعیین كند و این چنین است كه در دور عجیب باطلی گرفتار می شویم. زیمل به جای چیستی فلسفه از چیستی فیلسوف سخن به میان می آورد. فیلسوف است كه مسئله و پاسخ آن را تعیین می كند. اما فیلسوف اصیل خصیصه ای یا كیفیتی دارد كه از كل جهان و زندگی متأثر می گردد و سپس پاسخ خویش را در قالب آثارش بیان می كند. اثر فلسفی تصویری از جهان و زندگی است كه یك سویگی خاصی را كه همان تیپ ذهنی یا طبع فیلسوف است نشان داده است.
همینطور در نوشته پشت جلد كتاب می خوانیم: «فلسفه پول» اثری میان رشته ای است و متعلق به هیچ رشته مشخصی نیست. زیمل نمی خواهد به شیوه معیار فلاسفه پردازی كند. او به صراحت می گوید كه حتی یك سطر از این پژوهش ها درباره اقتصاد نیست. جامعه شناسان و هنرمندان هم «فلسفه پول» را جزو آثار علمی جامعه شناختی محسوب نمی كنند؛ در عین حال همگان می توانند از آن به نفع رشته خود استفاده كنند.
علاقه ام را... به هر چه پیش از «فلسفه پول» نوشته ام از دست داده ام. این یكی واقعا كتاب من است؛ بقیه برایم رنگ باخته اند، تو گویی هر كس دیگری می توانست آن ها را نوشته باشد.
گئورگ زیمل (۱۹۱۸-۱۸۸۵) جامعه شناس و فیلسوف آلمانی است. از آثار او می توان به «شوپنهاور و نیچه»، «درباره تمایز اجتماعی» و «مقدمه ای بر علم اخلاق» اشاره نمود.1397/02/14
14:45:21
5.0 / 5
4559
تگهای خبر: كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه