ابتكار مطرح كرد؛

بروز بیماری های قلبی با پدیده ایمونولوژیك

بروز بیماری های قلبی با پدیده ایمونولوژیك عطر و تن: معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور اظهار داشت آلودگی هوا می تواند پدیده ایمونولوژیك را تشدید نماید كه سبب بیماری های قلبی و عروقی می گردد.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، معصومه ابتكار در همایش افتتاحیه نوزدهمین كنگره بین المللی تازه های قلب و عروق اظهار كرد: در حدود دو دهه پیش بیماری های قلبی از زاویه ایمونولوژی دیده نمی شد ولی امروزه یافته های علمی به این نقطه رسیده اند ایمونولوژی از عوامل بیماری های قلبی و عروقی است.
وی افزود: آلودگی هوا می تواند پدیده ایمونولوژیك را تشدید كند كه سبب بیماری های قلبی و عروقی می شود. میزان تاثیرگذاری محیط روی ژن ها مسئله خیلی مهمی است كه می تواند برای یك فرد در سنین بالا بیماری ایجاد كند. سبك زندگی در روند این بیماری بسیار مهم است.
ابتكار تصریح كرد: مسئله سطح زندگی مانند تغذیه، ورزش و... موضوعات مهمی هستند كه امروزه می توان به آنها پرداخت. آموزش سبك زندگی به خانواده ها و زنان در دستور كار دولت قرار دارد.
وی گفت: با آموزش و اصلاح رفتار می توان سبك زندگی را تغییر داد كه در نهایت به كاهش بیماری ها می انجامد.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری اظهار داشت: در گذشته بیش از ۶۰ درصد از سهم دانشگاهها را زنان تشكیل می دادند كه امروزه این نسبت تقریبا متعادل شده است.
ابتكار گفت: در وزارت علوم و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی مجموعا ۲۷ درصد كادر هیئت علمی را زنان تشكیل می دهند كه نشان دهنده پیشرفت بسیار خوب زنان در مجامع علمی و پژوهشی است ولی به این نسبت حضور زنان در پست های مدیریتی دیده نمی شود.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری افزود: تا پایان این دولت می بایستی ۳۰ درصد از پست های مدیریتی بر اساس شایسته سالاری به زنان تعلق گیرد و امیدوارم كه این اتفاق در وزارت علوم و وزارت بهداشت رخ دهد.
وی در پایان خاطرنشان كرد: با ورود زنان به عرصه مدیریت و سیاست گذاری می توانیم دیدگاه های جنسیتی را متعادل كنیم.
 

1396/06/23
02:16:20
5.0 / 5
5650
تگهای خبر: بیماری , وزارت بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه