انتخاب عطر متناسب با نوع پوست

انتخاب عطر متناسب با نوع پوست عطر و تن: چگونه عطر مناسب با پوست خود را به راحتی انتخاب كنیم ؟


خیلی مهم است كه بدانیم چه عطری با پوستمان سازگار است; زیرا عطر وقتی با پوست و چربی طبیعی بدن تركیب شود، بهترین نتیجه را می دهد.بهترین نواحی برای زدن عطر، گلو،مچ ها،سینه و اطراف گردن است.عطر مناسب با هر فرد متفاوت است و یكی از عوامل موثر در انتخاب عطر نوع پوست است.
در این مطلب به شما می آموزیم كه چگونه یك ادكلن مناسب برای خودتان انتخاب كنید. معمولاً وقتی افراد می خواهند ادكلن بخرند، یكی از دو كار زیر را انجام می دهند:
– دنبال همان عطری كه از دوران دبیرستان استفاده می كردند خواهند بود.
– عطری را انتخاب می كنند كه در هنگام خرید به نظرشان خوشبو بیاید.
البته راه دوم بسیار بهتر از راه اول به نظر می آید، اما برای انتخاب عطر فقط مهم این نیست كه كدام به نظرتان خوشبو بیاید. پوستتان هم مهم است و اینكه آیا با پوست شما سازگاری دارد یا خیر. رایحه هر عطری برای افراد مختلف متفاوت است چرا كه این رایحه تا حد زیادی به نوع پوست شما و مواد تشكیل دهنده ی آن عطر وابسته است.
روش تست ادكلن:
قبل از اینكه با اصول سازگاری عطر با پوستتان آشنا شوید، ابتدا برایتان چند نكته برای انتخاب اولیه ادكلن ذكر می كنیم:
در انتخاب هر ادكلن سه مرحله وجود دارد. زمانی كه در فروشگاه هستید، ادكلن مورد نظرتان را برداشته و كمی از آن را به عنوان نمونه روی كاغذ تستر بزنید و بو كنید. این اولین مرحله و اولین احساس شما نسبت به رایحه این عطر است.
چند دقیقه صبر كنید و بعد دوباره كاغذ را بو كنید. این دومین مرحله است. در این مرحله شما رایحه جدیدی بعد از از بیرون رفتن رایحه اول از بینیتان به مشامتان خواهد خورد.
۴۰ دقیقه تا یك ساعت دیگر صبر كرده و دوباره كاغذ را بو كنید. این مرحله سوم است و در این مرحله شما بویی استشمام خواهید كرد كه برای چندساعت ماندگار خواهد بود. اگر رایحه این عطر در هر سه مرحله مورد پسند شما بود، می توانید آن را انتخاب كنید.
تركیباتی در ادوكلن ها كه باید از آنها پرهیز كرد:
انواع بسیاری از ادكلن ها حاوی تركیباتی مصنوعی هستند. بعضی از انواع متداول این تركیبات كه باعث مشكلات پوستی مثل خارش، جوش، آماس و اگزما و حتی مشكلات تنفسی می شوند شامل انواع زیر هستند:
الكل، بنزین، استات بنزین، بنزالدئید، لیمونین، لینالول، استات اتیل، استون
متاسفانه، هیچیك از عطرسازها تركیبات عطرها را روی شیشه آن ذكر نمی كنند. اما شما می توانید فرض كنید كه یكی از تركیبات اصلی همه عطرها الكل اتیل است. این ماده باعث می شود كه روغن های عطر به هم آمیخته شود.
چطور بفهمیم عطری با نوع پوستمان سازگاری دارد؟
كیفیت ادكلن و تاثیرگذاری آن، هر دو به مسائل زیادی از جمله رژیم غذایی، محیط، ژنتیك و رفتارها (مثل فشارهای عصبی، سیگار كشیدن،…) وابسته است. اما یكی از مهمترین فاكتورها نوع پوست شما و درجه رطوبت آن است. هر چه پوست مرطوب تر (یا خشك تر) باشد، ادكلن رایحه ای قوی تر (یا ضعیف تر) خواهد داشت.
1396/04/10
16:12:00
5.0 / 5
5468
تگهای خبر: عطر , ادكلن , خوشبو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه