محققان كانادایی دریافتند؛

ارتباط منطقه حافظه در مغز با اضطراب و افسردگی

ارتباط منطقه حافظه در مغز با اضطراب و افسردگی عطر و تن: مطالعه نشان داده است منطقه مغزی در رابطه با حافظه و زوال عقل، می تواند نشانه های مهمی از بیماری های سلامت روان نظیر اعتیاد، اضطراب و افسردگی را به همراه داشته باشد.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، این منطقه مغز موسوم به هیپوكامپ، ساختاری به شكل اسب دریایی است كه در اعماق مغز قرار گرفته است.
این منطقه بعنوان بخشی از سیستم لیمبیك نقش مهمی در پردازش حافظه و شناخت فضایی، همچون نحوه یادگیری انسان ها در تشخیص و مكان یابی محیط، ایفاء می كند.
هیپوكامپ به خاطر نقشش در حافظه و زوال عقل، بخصوص مرتبط با بیماری آلزایمر، شناخته شده است. بعنوان نمونه، در بیماران مبتلا به آلزایمر، این منطقه یكی از نخستین مناطق مغزی است كه صدمه می بیند.
مطالعه نشان داد هیپوكامپ شكمی در موش ها، منطقه فرعی در رابطه با هیپوكامپ قدامی در انسان ها، نقش مهمی در تنظیم و كنترل هیجان ایفاء می كند.
«راتسوكو آیتو»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه تورنتو، در این باره می گوید: «یافته های ما نشان داده است كه ما باید در مورد نحوه عملكرد هیپوكامپ در پردازش اطلاعات بازنگری نماییم.»
مطالعه نشان داده است از آنجائیكه هیپوكامپ در رفتار انگیزشی نقش دارد، ممكن است دیدگاه مهمی هم در مورد طیف وسیعی از بیماری های سلامت روان رائه كند.
به عنوان مثال ممكن است اعتیاد با نقص انگیزه رویكرد ارتباط داشته باشد. از جانب دیگر اضطراب و افسردگی با رفتارهای اجتنابی مرتبط باشند كه همگی اینها در این بخش از مغز تقویت می شوند.

1397/01/31
21:30:12
5.0 / 5
4739
تگهای خبر: بیمار , بیماری , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه