منشور آیكوم برای اخلاق موزه ها منتشر گردید

منشور آیكوم برای اخلاق موزه ها منتشر گردید عطر و تن: «منشور آیكوم برای اخلاق موزه ها» منتشر گردید.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، «منشور آیكوم برای اخلاق موزه ها» را شورای بین المللی موزه ها آماده كرده است. این منشور بیانیه اخلاق برای موزه هاست كه در مصوب های آیكوم (شورای بین المللی موزه ها) از آن سخن رفته است.
«منشور آیكوم برای اخلاق موزه ها» برای نخستین بار به سه زبان رسمی این سازمان یعنی انگلیسی، فرانسوی و اسپانیایی انتشار یافته و ترجمه فارسی آن به قلم بهاره كمالی سروستانی توسط كمیته ملی موزه های ایران، پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و دانشنامه فارس به چاپ رسیده است.
در معرفی این كتاب عنوان شده است: منشور آیكوم حداقل استاندارد را برای موزه ها به دست می دهد. این استانداردها در قالب یك سری اصول در این مجموعه تدوین شده است. بر مبنای این اصول، موزه ها مسئول میراث طبیعی و فرهنگی ملموس و ناملموس اند. موزه ها وظیفه دارند مجموعه های خویش را به دست آورند، از آن ها نگهداری كنند و آن ها را گسترش دهند و از این رهگذر نقش خویش را در حراست از میراث طبیعی، فرهنگی و علمی ایفا كنند. مجموعه های موجود در موزه ها بازتاب میراث فرهنگی و طبیعی جوامعی هستند كه آن مجموعه ها از آن ها نشأت گرفته اند و می توانند باعث پیوندهای محكم با هویت ملی، هویت محلی، هویت قومی، هویت دینی و هویت سیاسی شوند.
رسالت مهم موزه ها توسعه نقش آموزشی و فرهنگی آن ها است و همینطور جذب مخاطبان بیشتر از جامعه، محل یا گروهی كه به آن خدمت می كنند.1397/01/18
14:41:27
5.0 / 5
4852
تگهای خبر: فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه