محققان هشدار می دهند؛

تاثیر منفی استرس در طول حاملگی بر مغز كودك

تاثیر منفی استرس در طول حاملگی بر مغز كودك عطر و تن: محققان عنوان می كنند استرس در طول حاملگی به مغز نوزاد صدمه می رساند و شرایط بدون استرس در این دوره به رشد مغز كودك كمك می نماید.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، طبق یافته محققان انجمن علوم اعصاب شناختی بوستون، استرس مادر در طول حاملگی باعث تغییر در اتصال عصبی در مغز نوزاد متولدنشده می گردد.
«موریا توماسون»، عضو تیم تحقیق، در این باره می گوید: «ما دریافتیم استرس مادر در طول حاملگی در خصوصیات اتصالی مغز در حال رشد كودك نمایان می گردد.»
محققان در این تحقیق از روش fMRI كه مخصوص جنین است برای بررسی اتصال عملكردی در ۴۷ جنین انسان كه بین هفته ۳۰ تا ۳۷ حاملگی بودند استفاده كردند.
زنان شركت كننده در این مطالعه از مناطق پراسترس شهری بودند كه گزارشات زیادی از میزان بالای افسردگی، اضطراب، نگرانی و استرس را عرضه كرده بودند.
محققان دریافتند مادرانی كه استرس بالایی گزارش كرده بودند دارای جنین های با میزان سازماندهی كمتر در سیستم عملكرد عصبی شان بودند.
داده ها نشان داد مغز به خوبی از ساده ترین قسمت تا بخش های پیچیده تر در این جنین ها رشد نكرده بود و در عوض نواحی ای كه بیشتر در اتصال در طول سیستم ها نقش داشتند، رشد می كردند.
محققان همینطور دریافتند مخچه بیش از همه در برابر تاثیرات ناشی از استرس پیش از تولد یا در اوایل تولد صدمه پذیر است.

1397/01/13
17:03:46
5.0 / 5
4531
تگهای خبر: تولد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه