گامی در مسیر آشنایی با نهج البلاغه منتشر گردید

گامی در مسیر آشنایی با نهج البلاغه منتشر گردید عطر و تن: كتاب «گامی در مسیر آشنایی با نهج البلاغه» منتشر گردید.به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، «گامی در مسیر آشنایی با نهج البلاغه» به قلم علیرضا صادقی میاب در ۲۱۶ صفحه با قیمت ۲۵ هزار تومان توسط انتشارات مدرسه به چاپ رسیده است. این كتاب حاوی نكاتی درباره چگونگی خواندن نهج البلاغه با اشاراتی به خطبه ها و نامه های حضرت علی (ع) است.

در بخشی از این كتاب می خوانیم: «عالی ترین نیاز فطری بشر نیاز به خدا، شناخت و عبادت اوست. در خطبه اول، ضمن اشاره به این امر مهم، ابتدا به عجز انسان از شناخت خدا اشاره شده و سپس راه حل رفع این عجز، شناخت دین و عمل به دستورات آن، معرفی شده است.

یكی از بخش های حیرت انگیز این خطبه بحث درباره فرشتگان و شگفتی خلقت آن ها است. در این زمینه موضوعاتی مطرح شده كه بیان آن جز توسط امامی كه از منبع غیب بهره مند شده باشد، از هیچ كس دیگری ساخته نیست.»

كتاب در سه بخش تدوین شده است. بخش نخست عموما راجع به كتاب شناسی، شرح ها و تفسیرها، شارحان به خصوص سید رضی و ترجمه است. در بخش دوم اشاراتی به محتوای نهج البلاغه می گردد و در بخش نهایی آن چه از نهج البلاغه می تواند میراث بشریت باشد عرضه شده است.


1396/12/29
16:34:54
5.0 / 5
4745
تگهای خبر: كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه