یافته محققان بریتانیایی؛

ابتلای ۲۵ درصد افراد سالم بالای ۶۰ سال به بیماری دریچه قلب

ابتلای ۲۵ درصد افراد سالم بالای ۶۰ سال به بیماری دریچه قلب عطر و تن: یک مطالعه جدید هشدار می دهد که بیماری دریچه قلب در بزرگسالان مسن بسیار شایع تر است.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، پژوهشگران گزارش می دهند که بیش از یک چهارم افراد سالم و بدون علایم در رده سنی ۶۰ سال و بالاتر، از قبل مبتلا به بیماری دریچه قلب شناسایی نشده بودند.
«واسیلیوس واسیلیو»، سرپرست تیم تحقیق و پروفسور بالینی پزشکی قلب در دانشکده پزشکی نورویچ آنگلیا شرقی در بریتانیا، اظهار داشت: «یافته های ما نشان داد که بیش از ۲۸ درصد از این بزرگسالان به صورتی بیماری دریچه ی قلب مبتلا بودند، بااینکه بطور مطمئن در بیشتر موارد خفیف بود.»
واسیلیو در بیانیه خبری دانشگاه اظهار داشت: «داده ها همین طور نشان داد که سن عامل اصلی در رابطه با این مشکلات دریچه قلب است، به این معنا که هر چه فرد مسن تر باشد، احتمال ابتلاء به مشکل مهم دریچه قلب بیشتر می شود.»
خون در یک جهت در قلب جریان دارد. دریچه های داخل قلب از برگشت خون بین ضربان ها جلوگیری می کنند و عملکرد مطلوب را تضمین می کنند.
بیماری دریچه قلب زمانی رخ می دهد که یک یا چند دریچه قلب مبتلا به اختلال در کار می شوند، یا بطور کامل باز نمی شوند تا خون کافی از آن عبور کند یا به درستی بسته نمی گردد، که موجب می شود خون در راستای اشتباه نشت کند.
«مایکل فرنو»، عضو تیم تحقیق از بیمارستان رویال برومپتون در بریتانیا، اظهار داشت: «این مشکلات می تواند فشار بیشتری بر قلب وارد کند و قلب مشکل تر کار کند. به مرور زمان این شرایط می تواند ریسک بیماری قلبی، سکته و سایر مشکلات قلبی را افزایش دهد.»
به گفته پژوهشگران، علایم بیماری دریچه قلب می تواند شامل تنگی نفس، درد قفسه سینه، ضعف، سرگیجه، خستگی، تورم مچ پا و پاها یا تپش قفسه سینه یا گردن باشد.
برای مطالعه جدید، پژوهشگران بیش از ۴۲۰۰ فرد بریتانیایی ۶۰ ساله و بالاتر را که بیماری دریچه قلب تشخیص داده نشده داشتند، را ارزیابی کردند.
شرکت کنندگان یک پرسشنامه سلامت را پر کردند، سپس تحت معاینه بالینی و سونوگرافی قلب خود قرار گرفتند.
بیماری دریچه قلب در ۲۸ درصد از آنها پیدا شد، بااینکه بیماری متوسط تا شدید تنها در ۲.۴ درصد پیدا شد.
محققان تخمین زدند که از هر ۴۲ نفر افراد ۶۰ سال و بالاتر، یک نفر به بیماری دریچه ای تشخیص داده نشده مبتلا است. این شرایط برای افراد ۷۵ سال و بالاتر به یک در ۱۵ می رسد.
واسیلیو اظهار داشت: «تشخیص بیماری دریچه به شدت به معاینات سونوگرافی قلب بستگی دارد، اما به طور معمول فقط در صورت گزارش علایم یا شنیده شدن صدای غیرمعمول در طول معاینه فیزیکی به انجام می رسد.»
واسیلیو اضافه کرد: «این شرایط می تواند در افراد مسن چالش برانگیز باشد برای اینکه علایم خفیف ممکنست با کاهش فعالیت بدنی و اختلال در تحرک پنهان شود.»
این مطالعه نشان میدهد که خیلی از افراد مسن مشکلات دریچه قلب دارند، حتی اگر هیچ علامتی از خود نشان ندهند. مطالعات بیشتری برای تعیین شیوع دقیق بیماری دریچه قلب در افراد مسن و همین طور روش های غربالگری بهتر برای شناسایی دقیق و مدیریت بیماری مورد نیاز است.


منبع:

1403/04/18
12:39:38
5.0 / 5
37
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه