ایران درودی به روایت خودش

ایران درودی به روایت خودش عطر و تن: چاپ تازه كتاب «در فاصله ی دو نقطه...!» نوشته ایران درّودی راهی بازار شد.به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، چاپ بیستم زندگی نامه خودنوشت (اتوبیوگرافی) ایران درّودی - هنرمند نقاش - در ۲۸۸ صفحه با شمارگان ۶۵۰ نسخه و بهای ۲۲هزار تومان در نشر نی انتشار یافته است. اولین نقطه، براده های نور، دانشجوی كند و خجول، سال های شور و سركشی، بخت نیك طالع سعد، پرواز پرویزم و... بخش های مختلف این كتاب هستند.

ایران درّودی سال ۱۳۷۳ درباره كتابش نوشته است: در این كتاب با تمام هستی ام هستم. با همه ضعف ها، با تمامی دلهره ها و امیدها و توان ها. درون من به وسعت تجربه ای است كه از زندگی می شناسم؛ وسعت یك لحظه زندگی در مسیر ابدیت. تلاش می كنم كه در این لحظه حضور، یكپارچگی از هم گسیخته خویش را حفظ كنم تا تداوم و بقای آن، با طنین صدایم، در ابدیت انعكاس یابد.

نخستین بار كه عشق به سراغم آمد ادعای مالكیت جهان را كردم و همه چیز و همه كس را متعلق به خود دانستم. امروز كه تهی از خودخواهی ها و تصاحب ها، نگاهی عاشقانه به زندگی دارم، از هرچه هست تنها مالك تنهایی خویشم و فروتنانه غیاب حضورم را اعلام می كنم. این است نظام عشق؛ هیچ كس نبودن!

در به آخر رساندن نگارش این كتاب شتاب دارم و شاید شتاب من نمایانگر اصلی باشد كه به آن معتقدم، اصل این كه: «همه چیزهای زندگی می باید به آخر رسند تا دوباره آغاز گردند.» آیا در انتها این خاطرات به تولد دوباره ای امید بسته ام؟

آیا تولدی دیگر، بشارت رهایی از تمام دلبستگی ها و سختی های پیشین است، یا دادگاهی است كه می باید در آن به گناه ندانسته هایم، اعتراف كنم؟

همچنین در نوشته پشت جلد كتاب آمده است: تا این مرحله از زندگی دانسته ام كه می باید كوله بار غم ها و دلتنگی ها را بر زمین گذارد و به استقبال آینده رفت حتی اگر این آینده یك روز یا یك ساعت یا فقط یك لحظه باشد. مطمئن هستم بهترین لحظه، لحظه های بعدی زندگی ام خواهد بود. شاید لحظه بعدی، نوید خلق اثری باشد كه هنوز نیافریده ام. ولی در لحظه بعدی، اثری به ابعاد آرزوهایم، اثری به رنگ عشق هایم، اثری به شفافیت تمام آینه ها، خلق خواهم كرد و سپس این اثر را در بالاترین نقطه آسمان برخواهم افراشت تا تصویر تمامی این جهان در آن انعكاس یابد.
1396/12/04
11:35:27
5.0 / 5
5250
تگهای خبر: تولد , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه