مسئول هیات مركزی نظارت بر ششمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری اعلام كرد

رشد ۱۵ درصدی کاندیداهای انتخابات نظام پرستاری

رشد ۱۵ درصدی کاندیداهای انتخابات نظام پرستاری به گزارش عطر و تن، مسئول هیات مرکزی نظارت بر ششمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری از رشد ۱۵ درصدی نامزدهای این دوره انتخابات نظام پرستاری نسبت به دوره قبل اطلاع داد و وضعیت تایید صلاحیت ها را شرح داد.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا رحیم نیا ضمن اشاره به اینکه مطالبی در ارتباط با این انتخابات در فضای مجازی منتشر می شود که عاری از حقیقت است، اظهار داشت: استقبال در این دوره نسبت به دوره قبل بیشتر بوده و تعداد ثبت نام کنندگان نسبت به دوره قبل افزایش ۱۵ درصدی یافته و شمار نامزدهای تایید صلاحیت شده ۴۰۰۵ نفر است.
وی با بیان اینکه صلاحیت برخی از نامزدها احراز نشده و تعدادی هم پس از ثبت نام از شرکت در انتخابات انصراف داده اند، عنوان کرد: مجموعا صلاحیت ۱۰۵ نفر احراز نشد. از این تعداد ۹۸ نفر به عدم احراز صلاحیت خود اعتراض کردند و اعتراض آنها در هیات مرکزی نظارت مورد رسیدگی قرار گرفت که در نتیجه این رسیدگی، صلاحیت ۴۵ نفر از ۹۸ نامزد یاد شده بعد از بازبینی به تایید رسید.
مسئول هیات مرکزی نظارت بر ششمین دوره انتخابات نظام پرستاری اظهار داشت: احراز یا عدم احراز صلاحیت ها مطابق مقررات صورت گرفته و به رغم برخی القائات در فضای مجازی، سفارش یا فشاری در هیچ یک از این زمینه ها بر مراجع مسئول وارد نشده؛ چنان که اگر هم وارد می شد، فاقد اثر می بود.
رحیم نیا خاطرنشان کرد: مبنای ناظران انتخابات در تصمیم گیری ها، قانون و ایجاد زمینه مشارکت حداکثری در ششمین دوره انتخابات نظام پرستاری بوده است.
مسئول هیات مرکزی نظارت بر ششمین دوره انتخابات نظام پرستاری تصریح کرد: وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی در احراز یا عدم احراز صلاحیت نامزدها نقشی نداشته، بلکه این امر به عهده مراجع ذی صلاح پنج گانه در خارج از این وزارت خانه بوده است.
بنابر اعلام وزارت بهداشت، رحیم نیا تصریح کرد: سیاست وزارت بهداشت، رعایت بی طرفی و قانونمداری در انتخابات های صنفی همچون انتخابات نظام پرستاری است.
وی خاطرنشان کرد: آن چه برای وزارت بهداشت اصل است، آن است که انتخابات نظام پرستاری با سلامت و رقابت برگزار گردد و این وزارت خانه بعنوان مجری انتخابات، دخالتی در امور در ارتباط با نامزدها و حمایت یا اعمال محدودیت برای آنها نخواهد داشت.
منبع:

1402/07/02
20:11:26
5.0 / 5
207
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , رشد , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه