در دولت سیزدهم؛

۱۰ درصد به تخت های بیمارستانی کشور افزوده شد

۱۰ درصد به تخت های بیمارستانی کشور افزوده شد به گزارش عطر و تن، سرپرست معاون حقوقی و پارلمانی وزارت بهداشت بابیان این که نگاه دولت به رفع کمبودها در عرصه بهداشت و درمان است، اظهار داشت: 10 درصد به تخت های بیمارستانی در دولت سیزدهم افزوده شد.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، سید حمید جمال الدینی عصر پنج شنبه در مراسم کلنگ زنی بیمارستان دوم دامغان ضمن بیان این که رویکرد دولت سیزدهم به برآوردن نیازهای اصلی در عرصه بهداشت و درمان است، اظهار داشت: وزارت بهداشت می کوشد تا به شمار تجهیزات و امکانات بیمارستانی افزوده و در موارد مورد نیاز نسبت به ساخت مراکز بهداشتی و بیمارستانی اقدام نماید.
وی ضمن بیان این که برمبنای همین نگاه طی دولت سیزدهم ۱۰ درصد به تخت های بیمارستانی کشور افزوده شده است، اضافه کرد: این میزان معادل ۱۵ هزار تخت بیمارستانی را شامل می شود.
سرپرست معاون حقوقی و پارلمانی وزارت بهداشت بابیان این که افزایش این تخت ها برمبنای نیاز هر منطقه ارزیابی و اضافه شده است، اظهار داشت: دولت سیزدهم همه همت خودرا بر این نهاده که بتواند طرح های قبلی را تکمیل و امکانات مورد نیاز را فراهم آورد.
جمال الدینی ضمن بیان این که برای تجهیز هر تخت بیمارستانی دو الی سه میلیارد تومان مورد نیاز است، خاطرنشان کرد: برای ایجاد هر تخت نیز می بایست حدود سه الی چهار میلیارد تومان هزینه شود.
وی ضمن بیان این که همیشه پیشگیری مقدم بر درمان است، پس دولت بخش مهمی از درآمد خودرا در عرصه بهداشت و درمان هزینه می کند، اضافه کرد: دو طرح «پزشک خانواده» و «سلامت خانواده» برمبنای همین رویکرد در دست اجرا است تا اقدامات پیشگیرانه حوزه بهداشت و درمان نهادینه شود.

1402/03/07
11:16:24
5.0 / 5
242
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , پزشك , تجهیزات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه