داستان بایرامی و شعرهای مدرس صوتی شد

داستان بایرامی و شعرهای مدرس صوتی شد عطر و تن: کتاب های صوتی «زائران کوهستان مه آلود» نوشته محمدرضا بایرامی با صدای پیمان قریب پناه و «بانوی اعتدال بهاران» سروده امیرحسین مدرس با صدای شاعر منتشر شدند.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، کتاب صوتی «زائران کوهستان مه آلود» نوشته محمدرضا بایرامی با صدای پیمان قریب پناه به مدت ۵ ساعت و ۴۱ دقیقه با قیمت ۷۵ هزار تومان در انتشارات نیستان انتشار یافته است.

در معرفی این کتاب آمده است: «زائران کوهستان مه آلود» داستانی با محوریت سفری به کوهستانی رازآمیز در روستایی است که هر ساله با مراسم مذهبی سنتی خود، بسیاری را از گوشه و کنار کشور به سویش می کشد تا نفسی یا شاید دیداری تازه کنند. اما در این راه مسائل و مشکلاتی گریبان مسافران داستان را می گیرد تا با به جا آوردن رسم رفاقت و دوستی و خطر کردن برای یکدیگر، حکمت هایی از زندگی را با خود به ارمغان ببرند.

«زائران کوهستان مه آلود» با بهره گیری از تم سفر برای خلق اثر داستانی و حضور فراز و فرودهای داستانی بسیار که در کشاکش سفر برای حاضران در آن شکل می پذیرد و رازآمیز شدن بستر داستانی، به افزایش جذابیت داستان بسیار کمک کرده است.
«بانوی اعتدال بهاران» دیگر کتاب صوتی نشر مورد اشاره مجموعه ای از شعرهای امیرحسین مدرس شامل غزل و شعر سپید و شعر نیمایی است با صدای شاعر که به مدت ۱ ساعت و ۱۸ دقیقه و قیمت ۱۲ هزار تومان انتشار یافته است.

در معرفی این کتاب آمده است: می دانیم که شعر فارسی عرصه های گوناگونی را درنوردیده است. در طول قرن ها هر کسی از ظن خود یار شعر شده است و بر گمان خود تعریفی از شعر به دست داده است. حضور شعر در همه عرصه ها از رزم و بزم گرفته تا مدرسه و مسجد و خانقاه و دیر و مجلس وعظ، همه و همه گویای این مطلب است که شعر، بی محابا، زمان، مکان و جغرافیا را درنوردیده و در هفت اقلیم جان و جهان به دلبری پرداخته است. آمیختگی شعر با فرهنگ مردم و اندیشه های اجتماعی، این هنر را زبان گویای جوامع بشری ساخته است؛ بدان گونه که هیچ جامعه ای از این زبان بارز، برای انتقال اندیشه هایش بی نیاز نبوده است. گاهی شعری انقلابی به پا کرده است و گاه انقلابی، شعری پویا را سامان داده است.


منبع:

1402/02/08
16:21:00
5.0 / 5
301
تگهای خبر: زندگی , سفر , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه