معاون فنی مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت؛

شرط خروج زوار اربعین از کشور

شرط خروج زوار اربعین از کشور معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، در رابطه با وضعیت واکسیناسیون زوار حاضر در راهپیمایی اربعین توضیحاتی ارائه داد.محسن فرهادی، در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ملاک شرکت در راهپیمایی اربعین، تزریق دوز یادآور واکسن کرونا است.
وی اضافه کرد: دوز یادآور، یعنی این که ۶ ماه از آخرین تزریق واکسن کرونا گذشته باشد. بطوریکه اگر ۶ ماه قبل دوز دوم را تزریق کرده باشد، دوز سوم را باید تزریق کند و اگر ۶ ماه قبل دوز سوم را زده باشد، باید دوز چهارم را بزند.
فرهادی افزود: بر همین اساس، جهت شرکت در راهپیمایی اربعین، ملاک تعداد دوزهای قبلی نیست، بلکه ۶ ماه فاصله تزریق واکسن مهمست که باید رعایت شود.
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اشاره کرد: بطور کلی برای سفرهای برون مرزی، این الزام وجود دارد که دوز یادآور با رعایت ۶ ماه فاصله از تزریق قبلی، صورت گیرد.
فرهادی اضافه کرد: علاوه بر تزریق دوز یادآور، فرد نباید بیمار باشد. البته موضوع تست پی سی آر منتفی شده اما، هنگام خروج از مرز، کنترل صورت می گیرد.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا دولت عراق نیز کنترل های خاص خودش را برای ورود زوار اربعین دارد یا خیر، اظهار داشت: در جلساتی که به همین دلیل برگزار شده، این هماهنگی ها به عمل آمده که زوار ایرانی باتوجه به تزریق دوز یادآور امکان شرکت در راهپیمایی اربعین را داشته باشند.

1401/05/20
12:39:57
5.0 / 5
269
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , سفر , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه