داستان شاعر برنده نوبل با الهام از نوه هایش

داستان شاعر برنده نوبل با الهام از نوه هایش «لوئیز گلیک» شاعر آمریکایی برنده جایزه نوبل ادبیات، اولین کتاب داستانی خودرا منتشر می کند.


به گزارش عطر و تن به نقل از سی بی اس، «گل همیشه بهار و رُز: یک داستان» تازه ترین کتاب نوشته «لوئیز گلیک» است که این نویسنده ۷۹ ساله بعد از بیش از ۱۰ مجموعه شعر و دو کتاب مقاله، نوشته و مقرر است از ۱۱ اکتبر ۲۰۲۲ منتشر شود.
این کتاب ۶۴ صفحه دارد و روایت «لوئیز گلیک» از افکار یک دوقلوی شیرخوار است. این نویسنده قبل تر نیز در مورد کودکان نوشته، خصوصاً در مجموعه شعر تحسین شده خود در سال ۱۹۹۰ با نام «آرارات»، اما در صورتیکه شعرهای او تا حدی برگرفته از دوران کودکی و تجربیاتش بعنوان یکی از والدین است، کتاب «گل همیشه بهار و رُز» با الهام از ویدئوهایی نوشته شده که پسرش از نوه هایش امی و لیزی از کالیفرنیا برایش فرستاده، چونکه گلیک به سبب همه گیری کرونا قادر به دیدار با خانواده و نوه هایش نبوده است.
«گلیک» بتازگی در مصاحبه ای عنوان کرده بود: «به یاد دارم که به کسی گفتم تماشای دوقلوها مانند رفتن به باغ وحش است. شما رفتارهایی را می بینید که به طور معمول در نوزادان نمی بینید، برای اینکه این کودکان پیش از اینکه تقریباً با هر کس دیگری رابطه داشته باشند با یکدیگر رابطه دارند».
صداها و تصاویر امی و لیزی در نهایت به کلمات منجر گردید و «گلیک» فصل کوتاهی نوشت و آنرا برای پسرش ایمیل کرد و پسرش آن قدر این اثر را دوست داشته که آنرا با صدای بلند برای خانواده می خواند، حتی اگر بچه ها برای درک آن خیلی کوچک باشند. او به نوشتن فصل ها و ارسال آنها ادامه داد و در عرض چند هفته نسخه نهایی کتاب «گل همیشه بهار و رُز» آماده می شود.
«لوئیز گلیک» متولد ۱۹۴۳ در نیویورک، تا حالا ۱۲ مجموعه شعر و تعدادی مقاله درباره شعر منتشر نموده است. وی در کنار فعالیت بعنوان شاعر، در دانشگاه «ییل» نیز بعنوان استاد ادبیات انگلیسی مشغول به کار است.
این شاعر اولین اثر خودرا با عنوان «ارشد» در سال ۱۹۶۸ منتشر نمود و مدت زیادی نگذشت که به یکی از مهم ترین شاعران ادبیات معاصر آمریکا تبدیل شد. از برجسته ترین مجموعه شعرهای او «زنبق وحشی» است که در سال ۱۹۹۲ منتشر گردید و «آورنو» دیگر مجموعه شعر مهمش است که در سال ۲۰۰۶ به چاپ رسید.
از دیگر آثار قابل توجه «گلیک» می توان به مجموعه سال ۲۰۱۴ او با عنوان «شب پاکدامن و وفادار» اشاره نمود.
این شاعر آمریکایی جایزه های مختلفی را همچون جایزه کتاب ملی آمریکا، جایزه انجمن منتقدان ادبی آمریکا و جایزه پولیتزر در کارنامه دارد. همین طور ملک الشعرای آمریکا بوده است.
او شانزدهمین زن برنده تاریخ نوبل ادبیات و اولین زن آمریکایی برنده این جایزه در ۲۷ سال اخیر است. «تونی موریسون» اولین زن آمریکایی بود که در سال ۱۹۹۳ بعنوان برنده نوبل ادبیات معرفی گردید.
1401/02/14
16:49:24
5.0 / 5
221
تگهای خبر: ادبیات , تولد , جایزه , رشد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه