گرگ های دهکده برفی برای نوجوانان

گرگ های دهکده برفی برای نوجوانان عطر و تن: رمان نوجوان «گرگ های دهکده برفی» نوشته منصور علیمرادی (نویسنده، شاعر و پژوهشگر فرهنگ شفاهی) منتشر گردید.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، این رمان در ۱۵۰ صفحه و با قیمت ۵۹هزار تومان توسط انتشارات مدرسه انتشار یافته است و در فروشگاه های سراسر کشور و همین طور فروشگاه اینترنتی این انتشارات در دسترس مخاطبان قرار دارد.
در معرفی ناشر از «گرگ های دهکده برفی» می خوانیم: این رمان، روایت نوجوانی تک افتاده در برف به نام «مهیار سفیدکوهی» است که در یک کوهستان وحشی گیر افتاده است. برف راه های خروجی منطقه را بسته و مهیار تک و تنها در کلبه ای چوبین به مدت چند ماه زندگی می کند. او برای حفظ حیات مجبور است به شیوه های مختلف غذا پیدا کند، با حیوانات وحشی، خشونت طبیعت و تنهایی آزاردهنده بجنگد.
فضای گرگ های دهکده برفی فضایی برفی، مه آلود و خشن است. تعلیق نفس گیر و کشش روایت موجب می شود خواننده به آسانی کتاب را زمین نگذارد.
مهیار سفیدکوهی، شخصیت اصلی داستان که نوجوانی کلاس هشتمی است خاطرات آن روزهای سخت را در دفترچه مشقش می نویسد و همراه با تسلط او بر طبیعت، تسلط او بر نوشتن هم اصلاح می شود. متن اهتمام دارد با اصلاح غلط های املایی در سرتاسر داستان بزرگ شدن راوی و تسلطش را بر طبیعت نشان دهد.
ترس، تنهایی و طنز از درونمایه های اصلی گرگ های دهکده برفی هستند.
در قسمتی از داستان می خوانیم: «روی یک سنگ نشستم و به دور و بر نگاه کردم. یکهو دیدم سر و کله جن از آن طرف صخره روبه رو پیدا شد. قدش کوتاه بود و موهایش بلند. اظهار داشت: «مخلصیم آمهیار!»
اول هی تعجب شدم. گفتم: "تو که هستی؟"
هی خنده کرد، هی خنده کرد. پرسید: "نمی شناسی؟"
گفتم: "نه"
پرسید: "بگو به جان تو؟"
خیلی تعجب شدم. اظهار داشت: "حالا یه کم فکر کن!"
گفتم: "ما توی کل فامیلمان آدم کوتوله مو سرخ نداریم."
هی خنده کرد، هی خنده کرد. اظهار داشت: " من جن هستم. "
گفتم: "هستی که هستی، به درک که هستی."
بعد هی ادای همه را درآورد که من خنده ام بگیرد، نگرفت. به جان تو کوهیار.
گفتم اگر خنده کنم این پررو می شود. نه که خنده ام نمی گرفت ها؟ می گرفت. ولی به روی خودم نمی آوردم.
بعد بگو چه کار کرد؟ ادای تو را درآورد، آی خندیدم، آی خندیدم..."
منصور علیمرادی متولد ۱۳۵۶ در جنوب کرمان است که از او تا حالا نزدیک به ۲۰ اثر در زمینه های «داستان و رمان»، «پژوهش، شعر»، «داستان نوجوان» و «طنز» انتشار یافته است و جوایری همچون: جایزه «جلال آل احمد»، جایزه «داستان ملی مشهد»، جایزه «کتاب سال»، جایزه «هفت اقلیم»، جایزه «فاخره صبا» به همراه استاد علی نصیریان، جایزه «بهترین اثر پژوهشی در زمینه فرهنگ عامه»، جایزه «داستان ملی نوجوانِ رشد» و... را در کارنامه خود دارد.

منبع:

1400/10/25
22:23:44
5.0 / 5
300
تگهای خبر: اینترنت , تولد , جایزه , رشد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه