اضافه شدن منتقدان به جشنواره قصه گویی

اضافه شدن منتقدان به جشنواره قصه گویی مشاور علمی بیست وسومین جشنواره بین المللی قصه گویی کانون درباره اضافه شدن حضور منتقدان در کنار داوران در این دوره از جشنواره توضیح داد.


به گزارش عطر و تن به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، سعید مجیدی مشاور علمی بیست وسومین جشنواره بین المللی قصه گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان درباره حضور منتقدان برای نخستین بار در این جشنواره بیان نمود: هر جشنواره ای که بخواهد پویایی خویش را حفظ کند باید روندی تکاملی داشته باشد و در این روند شاخصه های آن می تواند گسترش یابد.
او با بیان اینکه نقد یکی از بخش های سازنده در خیلی از جشنواره های بین المللی است، مطرح کرد: از بخش های خوبی که در بیست وسومین جشنواره بین المللی قصه گویی شکل گرفت و باید آنرا به فال نیک بگیریم، جریان نقد و حضور منتقدان در این دوره است. از آن جا که اهداف فرهنگی کلانی برای این جشنواره در نظر گرفته شده است و می خواهد شرایطی ایجاد نماید تا قصه گویان در آینده قصه های بهتری برای بچه ها تعریف کنند، منتقدان در این جشنواره حضور پیدا کرده اند تا پرسش ها، نکات و ملاک هایی را به دور از خرده گیری در مورد اجراها و قصه ها طرح کنند، با این هدف که در آینده قصه گویان بتوانند قصه های بهتری برای کودکان و نوجوان بگویند.
مجیدی ضمن اشاره به کارکردهای مختلف نقد، خاطرنشان کرد: نقد می تواند نقاط قوت اجرای یک قصه گو را برجسته کند که شاید خودش متوجه آن نباشد، همینطور به تبیین نقاط ضعف و واکاوی اثر با استدلال بپردازد.
این مدرس صداسازی و فن بیان درباره فعالیت منتقدان در این جشنواره اظهار نمود: منتقدان در روزهای جشنواره همه قصه ها را می شنوند و با روش های خاص خود، در جلسه نقد و بررسی که آخر هر روز برگزار می شود، به بحث، نقد و درگیر کردن بیشتر قصه گویان با قصه های شان می نشینند.
مشاور علمی بیست وسومین جشنواره بین المللی قصه گویی افزود: در واقع، منتقدان و داوران بر مبنای سنجه هایی که ساعت ها برای تبیین آن گفتگو و جدل شده است، آرا و انتقادهای خویش را اعلام می کنند، اما نظرها و دیدگاه های منتقدان ارتباطی با آرای داوران نداشته و تأثیر و تصرفی هم در نتایج آنها ندارد.
مجیدی در انتها تصریح کرد: خلایی که در زیست فرهنگی و هنری جامعه ما وجود دارد، تفکر انتقادی و روحیه نقدپذیری است در حالیکه نظرات انتقادی با روش های مختلف تاثیرات سازنده ای داشته است و سبب می شود نکات مثبت برجسته و ضعف ها و زواید حذف شود که در نهایت این فرایند به ارتقای قصه گویی کمک خواهد نمود.
علاوه بر سعید مجیدی، نام سعید حسام پور، بهاره جهان دوست، اردشیر صالح پور، علی خانجانی و حامد زحمتکش در میان منتقدان قصه های این جشنواره به چشم می خورد.
بیست وسومین جشنواره بین المللی قصه گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به دبیری محمد گودرزی دهریزی از ۲۵ تا ۳۰ آذر ۱۴۰۰ در مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون واقع در خیابان حجاب تهران درحال برگزاری است.


این رویداد از صفحه رسمی کانون در اینستاگرام به نشانی www.instagram.com/kanoonparvaresh و آپارات کانون به نشانی www.aparat.com/Kanoonparvaresh/live، پرتال کانون به نشانی kpf.ir و سایت خبری کانون به نشانی www.kanoonnews.ir نمایش داده می شود.
منبع:

1400/09/27
11:50:56
5.0 / 5
301
تگهای خبر: جشن , جشنواره , سایت , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه