شروع یک هفته با داستایفسکی

شروع یک هفته با داستایفسکی برنامه «یک هفته با داستایفسکی» شروع می شود و با سخنرانی ها و انتشار مقالات و یادداشت هایی ادامه دارد.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، برنامه «یک هفته با داستایفسکی» در روز شنبه (۱۵ آبان ماه) ساعت ۱۰ بامداد با سخنرانی علی اصغر محمدخانی درباره «داستایفسکی در ایران»، زهرا محمدی با عنوان «زنان در آثار داستایفسکی و مقایسه آن با تالستوی»، آبتین گلکار درباره «کودکان در آثار داستایفسکی» و مهدی یزدانی خرم با عنوان «داستایفسکی وجدان معذب یک جهان بی وجدان» شروع می شود و در طول هفته با سخنرانی ها و انتشار مقالات و یادداشت های دیگر صاحب نظران ادامه دارد.
همین طور علاقه مندان می توانند برنامه «یک هفته با داستایفسکی» را از اینستاگرام مرکز فرهنگی شهرکتاب به آدرس ketabofarhang@، کانال تلگرام bookcitycc@، پایگاه اطلاع رسانی مرکز فرهنگی شهر کتاب www.bookcity.org و صفحه این مرکز در سایت آپارات پیگیری کنند.
علاوه بر این، در خبر برگزاری این برنامه آمده است: داستایفسکی خالق آثار بزرگ ادبیات است و با نفوذ به عمق روح و خصوصیت های اخلاقی مردم روسیه به خوبی آنرا در آثارش بازتاب می دهد. دویست سال از تولد این نابغه ادبیات می گذرد و دویستمین سال تولد او فرصت خوبی برای بازخوانی آثار اوست.
مرکز فرهنگی و بین الملل شهرکتاب با همکاری بنیاد روسکی میر روسیه از روز شنبه (پانزدهم آبان) تا پنج شنبه (۲۰ آبان) برنامه «یک هفته با داستایفسکی» را با حضور صاحب نظران و علاقه مندان برگزار می نماید تا زندگی، آثار و اندیشه های وی تحلیل و بازخوانی شود. در این یک هفته از جنبه های ادبی، فلسفی، روان شناختی، اجتماعی، تاریخی و هنری به آثار داستایفسکی نگریسته می شود و با برنامه های سخنرانی، انتشار مقالات و یادداشت ها و فیلم ها تلاشی بمنظور شناخت بیشتر این نویسنده انجام و چرایی شاهکارهای او تحلیل و تبیین می شود. داستایفسکی عمیق ترین آثار ادبی جهان را در قرن نوزدهم نوشت و معرفت ما را از عالم انسانی وسعت بخشید. او برجسته ترین داستان نویس قرن نوزدهم است و نفوذش در عالم ادبیات نه فقط در کشور روسیه بلکه در سراسر جهان گسترش یافته و بر آثار نویسندگان بزرگ تاثیر فراوان برجای گذاشته است.1400/08/10
23:08:56
5.0 / 5
202
تگهای خبر: ادبیات , تولد , زندگی , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه