انتشار 2 کتاب از حقوق بین الملل به زبان ساده

انتشار 2 کتاب از حقوق بین الملل به زبان ساده کتاب های «حمایت از حقوق بانوان در مخاصمات بین المللی» و «حمایت از حقوق کودکان در مخاصمات بین المللی» نوشته ابراهیم مشهدی و محمدمهدی سیدناصری راهی بازار کتاب شده اند.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، کتاب «حمایت از حقوق زنان» در ۱۷۷صفحه با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۵۵ هزار تومان و «حمایت از حقوق کودکان» در ۲۱۶ صفحه با قیمت ۵۹ هزار تومان در موسسه نشر و تحقیقات ذکر انتشار یافته اند.
در معرفی این کتاب ها که در مجموعه «حقوق بین الملل به زبان ساده» انتشار یافته، آمده است: کودکان و زنان در طول تاریخ، بیشترین صدمات جسمی و معنوی را در اثر وقوع مخاصمات مسلحانه در اشکال مختلف پذیرا شده اند؛ آنان هرچند نقش قابل ملاحظه ای در شروع مخاصمات نداشته اند، اما بیشترین صدمات را از آثار و نتایج جنگ ها متحمل می شوند و گاهی مورد ناپسندترین اعمال قرار می گیرند. در این میان، حقوق بشر دوستانه حمایت های وسیعی را از کودکان و زنان به هنگام مخصمات مسلحانه بشر و غیربشر به عمل آورده است. آنان از حمایت های عمومی مقررشده برای غیرنظامیان در صورتیکه در مخاصمه مشارکت مستقیم نداشته باشند، بهره می برند و ضمن اینکه از رفتارهای منطبق با حقوق بشر برخوردار می شوند، تحت حمایت مقررات حقوقی ناظر بر رفتار با دشمن قرار می گیرند. بر همین مبنا است که حقوق بشر دوستانه از زمان آغاز منازعات مسلحانه تا آخر آن، سازوکارهای حمایتی (عام و خاص) برای کودکان، لحاظ می کند که بهترین منفعت کودکان و زنان را باید در کاستن تسلیحات کوچک و بزرگ جست وجو کرد.
منبع:

1400/07/20
11:00:01
5.0 / 5
313
تگهای خبر: رشد , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه