یافته محققان آلمانی؛

ریسك مبتلا شدن به سرطان در بیماران قلبی بالاست

ریسك مبتلا شدن به سرطان در بیماران قلبی بالاست به گزارش عطر و تن زندگی با نارسایی قلبی به اندازه کافی دشوار می باشد، اما نتایج یک تحقیق جدید نشان داده است که این بیماران همینطور امکان دارد با خطر بیشتر مبتلا شدن به سرطان مواجه شوند.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، محققان بیشتر از ۱۰۰ هزار بیمار نارسایی قلبی و همین تعداد افراد بدون نارسایی قلبی را مورد بررسی قرار دادند. میانگین سنی آنها کمی بیشتر از ۷۲ سال بود و هیچ یک در ابتدای مطالعه مبتلا به سرطان نبودند.
در طول بیشتر از ۱۰ سال پیگیری این افراد، میزان سرطان در بیماران نارسایی قلبی ۷/۲۵٪ و در میان بیماران نارسایی قلبی ۲/۱۶٪ بود. برپایه جنسیت، این نرخ در زنان با نارسایی قلبی ۶/۲۸ درصد، در زنان بدون نارسایی قلبی ۸/۱۸ درصد، در مردان مبتلا به نارسایی قلبی ۲/۲۳ درصد و در مردان بدون نارسایی قلبی ۸/۱۳ درصد بود.
«مارک لود»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کریستین-آلبرشت آلمان، در اینباره می گوید: «این یک مطالعه مشاهده ای بود و نتایج اثبات نمی کند که نارسایی قلبی سبب سرطان می شود. با این وجود یافته ها نشان داده است بهتر است بیماران نارسایی قلبی از اقدامات پیشگیرانه از سرطان بهره مند شوند.»
تقریباً ۶۵ میلیون نفر در سرتاسر جهان مبتلا به نارسایی قبلی هستند.
لود در ادامه می افزاید: «براساس این نتایج ما حدس می زنیم که امکان دارد بین علت نارسایی قلبی و افزایش میزان سرطان رابطه علیتی وجود داشته باشد. این مساله از نظر زیست شناختی قابل قبول است، چونکه شواهد تجربی نشان داده است که عوامل ترشح شده از قلب گرفتار نارسایی امکان دارد رشد تومور را تحریک کنند.»
به گفته وی: «از آنجائیکه نارسایی قلبی و سرطان دارای عوامل خطر مشترکی مانند چاقی و دیابت هستند، این موارد در تجزیه و تحلیل در نظر گرفته شدند.»

1400/04/09
19:15:07
5.0 / 5
227
تگهای خبر: بیمار , دیابت , رشد , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه