پژوهش ها نشان می دهد؛

گوش دادن به موسیقی سبب بروز اختلال در خواب می شود

گوش دادن به موسیقی سبب بروز اختلال در خواب می شود عطر و تن: بیشتر مردم در طول روز و غالباً نزدیک زمان خواب به موسیقی گوش می دهند تا آرامش بیابند. اما مطالعات نشان می دهد این کار منجر به بروز اختلال خواب می شود.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، پژوهشگران دانشگاه بایلور تگزاس آمریکا، رابطه بین گوش دادن به موسیقی و خواب را مورد بررسی قرار داده و بر مکانیزمی که به ندرت مورد کاوش قرار گرفته تمرکز کردند: تصاویر غیرارادی موسیقی موسوم به "کرم گوش" زمانی اتفاق می افتد که آهنگ بارها و بارها در ذهن فرد پخش می شود. این موارد به طور معمول هنگام بیداری اتفاق می افتد، اما پژوهشگران دریافتند که این موارد در هنگام کوشش برای خواب نیز اتفاق می افتد.
«مایکل اسکولین»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «مغز ما حتی در هنگام عدم پخش موسیقی، همچنان به پردازش موسیقی ادامه می دهد. همه می دانند که گوش دادن به موسیقی احساس خوبی دارد. نوجوانان و جوانان بطور مرتب در نزدیکی زمان خواب موسیقی گوش می دهند. هرچه بیشتر به موسیقی گوش دهید، بیشتر احتمال دارد کرم گوش بگیرید و روند خوابیدن به تاخیر بیفتد. در نتیجه اختلال خواب روی می دهد.»
افرادی که بطور مرتب شب ها گرفتار کرم گوش می شوند (یک یا چند بار در هفته)، در مقایسه با افرادی که بندرت کرم گوش را تجربه می کنند، شش برابر بیشتر باکیفیت خواب پایین روبرو هستند.
با کمال تعجب، این مطالعه نشان داد که تعدادی از موسیقی های دستگاهی بیشتر از موسیقی غنایی منجر به کرم گوش شده و کیفیت خواب را مختل می کند.
اسکولین اظهار داشت: «تقریباً همه فکر می کنند موسیقی خواب آنها را بهبود می بخشد، اما ما دریافتیم کسانی که بیشتر به موسیقی گوش می دهند بدتر می خوابند.»
این مطالعه نشان داد افرادی که بیشتر عادت به گوش دادن به موسیقی دارند، کرم گوش مداوم و کاهش کیفیت خواب را تجربه می کنند. این نتایج برخلاف این تصور است که موسیقی بعنوان یک خواب آور ممکنست به خواب کمک نماید.
سازمان های بهداشتی به طور معمول گوش دادن به موسیقی آرام پیش از خواب را سفارش می کنند اما اسکولین بطور عینی نشان داده است که مغز در خواب حتی بعد از توقف موسیقی به پردازش موسیقی برای چندین ساعت ادامه می دهد.


منبع:

1400/03/25
22:25:35
5.0 / 5
584
تگهای خبر: احساس , بهداشت , خواب , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه