یافته محققان انگلیسی؛

قلب سالم تر سبب عملكرد بهتر مغز می شود

قلب سالم تر سبب عملكرد بهتر مغز می شود عطر و تن: شواهد نشان میدهد که داشتن بیماری قلبی خطر مبتلاشدن به زوال عقل را بیشتر می کند و بالعکس، اما تیمی از پژوهشگران درصدد آن برآمدند تا دریابند که آیا این ارتباط در جمعیت سالم هم دیده می شود یا خیر.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، در این مطالعه، اسکن MRI حدود ۳۰ هزار فرد بزرگسال سالم در بریتانیا گرفته شد تا سلامت قلب شأن ارزیابی شود.
شرکت کنندگان همین طور تست های فکری را در امتداد ارزیابی توانایی شأن در حل مسائل منطقی و استدلالی انجام دادند تا بدین ترتیب مشخص شود که چقدر مغزشان در پردازش اطلاعات سریع عمل می کند. عملکرد بهتر در این تست ها با عملکرد بهتر مغز مرتبط بود.
«نیکلاس هاروی»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ساوتهمپتون انگلستان، در این زمینه می گوید: «نتایج نشان داد کسانی که در آزمون های شناختی عملکرد بهتری داشتند قلب سالم تری هم داشتند.»
وی در ادامه می افزاید: «از اینرو داشتن مغز سالم با داشتن قلب سالم مرتبط می باشد.»
فاکتورهای پرخطر مانند سن، استعمال دخانیات، فشار خون بالا، مصرف الکل و میزان ورزش می تواند در بروز مشکلاتی از قبیل بیماری قلبی و زوال عقل در فرد تأثیر بگذارد. از اینرو، تعیین این که آیا این عوامل مسئول ارتباط مغز و قلب هستند یا این اندام ها بطور مستقل با هم مرتبط هستند، مهم بود.
به گفته پژوهشگران، در صورتیکه مکانیسم های بالقوه ارتباط قلب و مغز بطور کامل ترسیم نشده اند، اما روشن است که این سیستم ها کاملاً به هم متصل هستند.
اعصاب زیادی از مغز بطور مستقیم به قلب ارتباط دارند و از اینرو یک ارتباط قوی بین این دو وجود دارد.
به گفته هاروی: «یافته های ما در حالی که جمعیت جهانی در حال پیر شدن هستند بسیار مهم می باشد. درک ارتباط بین این بیماریها ما را قادر می سازد ارزیابی خودرا از افراد مسن بهینه کرده و بطور بالقوه درمان های جدیدی را ایجاد نماییم که مکانیسم های معمول پیری را هدف قرار می دهد.»


منبع:

1400/02/30
12:57:20
5.0 / 5
538
تگهای خبر: بیمار , بیماری , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه