یك نویسنده یزدی:

شاهنامه لازمه حفظ ایرانیت در میان جریان های غربی و عربی گرایی است

شاهنامه لازمه حفظ ایرانیت در میان جریان های غربی و عربی گرایی است به گزارش عطر و تن یزد نویسنده و قصه گوی یزدی، شاهنامه را لازمه حفظ ایرانیت دانست و اظهار داشت: شاهنامه به خوبی روحیه اصیل ایرانی که ملتی حماسه گر، خداپرست واهل گذشت بودند را معرفی کرده است.


«مهدی آرایی» در گفتگو با خبرنگار ایسنا در مورد اهمیت شاهنامه بعنوان یک اثر فاخر و داستانی موزون، اظهار نمود: در چند دهه اخیر اختلاف فرهنگی عمیق عربی گرایی و غربی گرایی جامعه ایرانی را تهدید می کنند که هر دو جریان صاحب تریبون و قدرت هستند.
وی با بیان اینکه بنا به اعتقاد دکتر محمد اسلامی ندوشن و دکتر کزازی از صاحب نظران کشورمان در میان این دو جریان، ایرانیت مهجور مانده است، اظهار داشت: تحقق جریان خالص و ناب ایرانیت جز با رجوع به شاهنامه محقق نمی‎شود.
این قصه گوی یزدی با بیان اینکه شاهنامه سرشار از اندیشه، واژگان و تعابیر ناب ایرانی است، اظهار داشت: شاهنامه به خوبی روحیه اصیل ایرانی که ملتی حماسه گر، خداپرست و اهل گذشت بودند را معرفی کرده و اهمیت دادن ایرانی ها به اجتماع و زندگی جمعی را به تصویر کشیده است.
آرایی در انتها با بیان تاسف نسبت به اینکه برخی به صورت متعصبانه شاهنامه را معرفی می کنند، اظهار داشت: شاهنامه بسیار ناب است و نباید از آن در حوزه ادبیات غافل شد.
منبع:

1400/02/25
11:04:19
5.0 / 5
384
تگهای خبر: ادبیات , زندگی , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه